Karaca’dan Atatürk’e hakaret eden memur hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, sosyal medya hesabından Atatürk’e hakaret ettiği iddiasıyla kamu görevlisi S.D. hakkında Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Karaca “Bağımsız bir cumhuriyeti borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’e ‘put’ demek hiç kimsenin haddine değildir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, sosyal medya hesabından Atatürk’e hakaret ettiği iddiasıyla kamu görevlisi S.D. hakkında Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümünde Türkiye’nin dört bir yanında Atasına saygı ve özlemle yerine getiren milyonlarca insanın olduğuna dikkat çeken Karaca; “S.D. isimli vatandaş cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü 10 Kasım için ‘Dünyada en gülünç olay yaşanacak yine! 9:05’te bazıları putlarına saygı için duracaklar ayakta’ gibi ifadelerde bulunuyor. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurtuluşunun ve kuruluşunun mimarı, halkımızın kahramanıdır. Bağımsız bir cumhuriyeti borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’e ‘put’ demek hiç kimsenin haddine değildir” dedi.

“HUKUKİ SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Orman Genel Müdürlüğü’nde çalıştığı tespit edilen ve profilinde ‘Şube Müdürü’ olarak kendini tanıtan S.D.’nin sosyal medya hesabından Atatürk’e “diktatör” dediğini belirten Karaca, şunları söyledi: “Bu kişi hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun gereği hak ettiği cezayı alması için hukuki sürecin takipçisi olacağım. T.C.’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden bir devlet memurunun o görevde bir saniye dahi kalması kabul edilemez. Atatürk’ün kurduğu devlet sayesinde maaş alabiliyor. Kamu görevinden de el çektirilmesi şart. Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatanlar bilsinler ki; Mustafa Kemal’in evlatları olarak hem O’nun maneviyatına hem de emanet ettiği Cumhuriyetimize her daim sahip çıkacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER