Karaca’dan çalışan kadınlara ziyaret

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadın üreticileri ziyaret etti.

Karaca’dan çalışan kadınlara ziyaret

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Sarayköy’de yevmiyeyle çalışan kadın üreticileri ziyaret etti.

8 Mart’ta kadın emeği vurgusu yapan Karaca, çizmeleri çekti, suyun içinde sebzeleri temizleyen, satmak için uğraşan yevmiyeyle çalışan kadınların sıkıntılarını dinledi. Yok sayılan kadının emeğinin karşılığının CHP iktidarında olacağının sözünü veren Karaca, “Kadın emeği karşılıksız kalmayacak diyerek”, Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajını üreticilerin yanından paylaştı.  Karaca; “Tarımda çalışan kadınların çoğu ücretsiz aile işçisi durumunda. Yevmiyeyle yıllardır çalışan kadınlar ise güvenceden yoksun. Oysaki salgının yükünü kadınlar sırtlanıyor. Emeklerinin karşılıksız kalmaması için çalışmak, hepimizin sorumluluğu… TBMM’de yasa tekliflerimiz, önergelerimiz bekletiliyor. Son olarak kadın yoksulluğunun araştırılması için Araştırma Komisyonu kurulması amacıyla teklif verdim. Kadınlar için kadınlarla birlikte mücadeleye devam” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211