KARACA’DAN MAVİ KURDELELİ EYLEM

Gülizar Biçer Karaca öncülük etti, CHP Milletvekilleri mavi kurdeleyle kürsüye çıktı, çocuk istismarı ile mücadele ve farkındalık yaratmaya destek verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, TBMM’de Milletvekili yemin töreninde ant içti. 25. Yasama Dönemi’nde Denizli Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliği görevlerini sürdürmüş olan Gülizar Biçer Karaca, 27. Dönemde Denizli’yi en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağını, kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere toplumun farklı kesimlerinin sorunlarının çözümü için her türlü mücadeleyi etkin şekilde sürdüreceğini ifade etti.

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği tarafından çocuğa yönelik istismar konusunda eğitim ve yargıda acil reform çağrısıyla başlatılan mavi kurdele kampanyası, TBMM’de karşılığını buldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, sol kola taktıkları mavi kurdelelerle TBMM kürsüsüne çıkarak çocuk istismarı konusunda farkındalık yaratmaya destek verdiklerini belirtti.

TBMM’de 27. Yasama Döneminde çocukları korumaya yönelik düzenlemeler için özel çaba göstereceğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP’nin çocuk istismarına yönelik tekliflerini her seferinde reddeden AKP’nin karşısında hak temelli anlayışla ilkeli duruş sergileyeceklerini dile getirdi.

25 yıl serbest avukatlık yapan Biçer Karaca; sivil toplum kuruluşlarında başkanlıklarının yanı sıra, Denizli’de Kadın Sığınma Evi açılması, Denizli Demokrasi Platformu’nun kuruculuğu, ADD Denizli Şube Başkanlığı başta olmak üzere uzun yıllardır kadın konusundaki çalışmalara öncülük ediyor. Denizli Milletvekili Karaca, Aile İçi Şiddetin Önlenmesi, Medeni Kanun ve Kadın Hakları konularında da hukuki düzenlemelere verdiği katkıyla öne çıkıyor.

25. Dönem Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili olarak TBMM’ye giren Gülizar Biçer Karaca, TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliği görevi yaptı. CHP Parti Meclisi Üyeliği yapan Karaca, CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığını sürdürüyor.

           Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER