KARACA’DAN MECLİS AÇILIŞINDA ÇEVRECİ HEDİYE

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, TBMM’nin 27’nci Dönem 2’nci Yasama Yılı’nın başlamasıyla birlikte milletvekillerine çam fidanı hediye etti.

KARACA’DAN MECLİS AÇILIŞINDA ÇEVRECİ HEDİYE

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, TBMM’nin 27’nci Dönem 2’nci Yasama Yılı’nın başladığı ilk gününde; tebrik kartları ve mektuplar yerine milletvekillerine çam fidanı dağıttı. Yeni Yasama Yılı dolayısıyla mesaj yayımlayan Karaca; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. dönem yeni yasama yılının ilk gününde tebrik kartları ve mektuplar yerine umudun fidanları olacağına inandığımız çam fidanlarını milletvekillerimize hediye etmenin, ülkemizin siyasi kaynaklı büyük bir çoklu kriz ortamı içinde olduğu bu dönemde farkındalık yaratmasını umuyorum.

Ekonomi boyutlarıyla gündemde olsa da içinde bulunduğumuz kriz süreci ekolojik tahribatın da yoğun olduğu bir dönemin henüz başında olduğumuz gerçeğini bizlere her gün bir yenisi yaşanan aşırı iklim olaylarıyla göstermektedir. İnsanın da bir parçası olduğu doğanın kendini yeniden üretebilmesi, kirlilikle ve karbon salımıyla mücadelenin olmazsa olmazı; ağaçların kökleri, ne kadar derine inerse insanın gezegenimizdeki refahı da o kadar artacaktır. Bu bilinçle yeni dönemde doğa hakları alanında da etkin politikaların yapılacağı, ülkemizin ve dünyanın gelecek kuşaklara bırakmak için bize emanet edildiğinin bilinciyle davranmak tüm siyasetçilerin görevi olmalıdır.TBMM’nin yeni döneminin doğa haklarına saygılı bir gelecek için umut fidanlarının ekileceği bir dönem olması dileğiyle...” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER