Karaçay Sosyal Tesis inşaatı sürüyor

Honaz Belediyesi tarafından Karaçay Mahallesi’nde yapımına başlanan kapalı pazaryeri ve sosyal tesisi inşaat çalışmaları hızlı şekilde ilerliyor.

Karaçay Sosyal Tesis inşaatı sürüyor

İlçe merkezine sağladığı hizmetleri kırsal alandaki mahallelere de taşıyan Honaz Belediyesi, geçtiğimiz ay temeli atılan Karaçay Sosyal Tesisi’nin inşaatını hızlı şekilde sürdürüyor. Karaçay Mahallesi’nde yapımına başlanan sosyal tesisin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yüksel Kepenek yetkililerden de bilgiler aldı. Yaklaşık 2 bin 100 metrekarelik alana yapılan inşaatta perde beton çalışmalarını yakından takip eden Başkan Kepenek; “Karaçay Sosyal Tesisimizin inşaat çalışmaları sürüyor. Alanı çevreleyecek perde hatıl beton atımını bugün tamamlıyoruz. Akbaş ve Yokuşbaşı Mahallelerimizde de eş zamanlı devam edecek projelerimizi inşallah haziran ayı gibi hizmete açmayı planlıyoruz. Kapalı pazaryeri, taziye odası, kıraathane, iş yeri gibi bölümlerin olacağı, vatandaşlarımızın düğün, mevlid gibi etkinliklerini de sağlıklı bir ortamda yapabileceği bu tesis Karaçayımıza çok yakışacak” şeklinde konuştu.

“MAHALLEMİZ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Karaçay Mahallesi Muhtarı Hasan Acar, mahallelerinde yapımı hızla devam eden sosyal tesis için Başkan Kepenek’e teşekkür etti. Muhtar Acar, “Uzun süredir beklediğimiz, içerisinde kapalı pazaryeri, dükkânlar, taziye odası ve çeşitli aktivitelerin yapılabileceği çok amaçlı sosyal tesisimize adım adım kavuşuyoruz. Çalışmaları ilgi ile takip ediyoruz. Mahallemiz güzel bir sosyal tesise kavuşuyor. Şahsım ve mahalle sakinlerim adına başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER