Karadenizliler Derneği ve Restoranı dualarla açıldı

Denizlili Karadenizlileri bir araya getirmek için 2004 yılında kurulan Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin binası ve Karadeniz Sofrası Restoran’ın açılışı yapılan dualarla gerçekleşti.

Denizli Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin binası ve Karadeniz Sofrası Restoranı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Çaybaşı Camii karşısında hizmete açılan dernek ve restoranın açılış törenine; Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ve davetliler katıldı. İl Müftüsü Mehmet Aşık tarafından okunan duanın ardından protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Egem Tekstil Yönetim Kurulu ve derneğin eski başkanlarından Başkanı İbrahim Uzunoğlu; “Yaklaşık 17 yıldır Denizli’de hizmet veriyoruz. On binlerce üyemiz var. Bartın’dan Rize’ye kadar üyeleriminiz bulunuyor. Denizli halkı Karadenizliyi sever. Biz yıllardır burada Denizlililere hizmet veriyoruz. Derneğimiz ve restoranımız hayırlı uğurlu olsun” dedi. Denizli Valisi Ali Fuat Atik; “Dernek binası Denizli’ye hayırlı uğurlu olsun. Ben de bir Karadenizliyim. Benim için de ayrı bir anlamı var. Denizlililer Karadenizlileri seviyor. Dernek için emeği geçenleri kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER