KARAHAN, SPORCU FABRİKASI İNŞAATINDA İNCELEME YAPTI

Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi İlçesi Bereketler Mahallesi’nde inşaatı devam eden Çok Amaçlı Antrenman Salonu’nda incelmelerde bulundu.

KARAHAN, SPORCU FABRİKASI İNŞAATINDA İNCELEME YAPTI

Denizli Valisi Hasan Karahan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bereketler Mahallesi’nde yaptırılan 7 bin 200 metrekare inşaat alanına sahip; Çok Amaçlı Antrenman Salonu’nda çalışmaları inceledi. Antrenman Salonu inşaatını ziyaret eden Vali Karahan, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ve mühendislerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. 30 Ağustos 2019 tarihinde bitecek tesiste, uluslararası standartlarda antrenman salonları, antrenör ve eğitmen odaları, seminer salonu, kafeterya gibi alanlar bulunuyor. Tesisin tamamlandığında 24 saat hizmet vereceği ve amatör spor branşlarının birçoğunun merkezi olacak modern bir tesis olacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, “Merkezefendi İlçesi Bereketler Mahallesi’nde inşaatı devam eden Çok Amaçlı Antrenman Salonu ileride ‘Sporcu Fabrikası’ konumunda olacaktır. Salon 7 bin 200 metrekare inşaat alana sahiptir. Zemin+3 kat projesi olan tesis, toplamda 5 bin 441 metrekare arsa üzerinde yükseliyor. Bu tesiste genlerimiz spor yapma olanağı bulacaktır” dedi.   

HATİCE DEMİR

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER