KARAHAYIT'TA BİSİKLET TURU İÇİN 'BİR NEDEN VAR'

KARAHAYIT'TA BİSİKLET TURU İÇİN 'BİR NEDEN VAR'

Pamukkale Belediyesi’nin katkılarıyla Karahayıt’ta Yeşilay Denizli Şubesi tarafından düzenlenen ve aynı anda 35 şehirde birden yapılan 8. Yeşilay Bisiklet Turu yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 Yeşilay’ın geleneksel hale getirdiği bisiklet turu bu yıl 35 şehirde aynı anda gerçekleşti. 8. Yeşilay Bisiklet Turu’nun Denizli ayağı Pamukkale Belediyesi’nin katkılarıyla Karahayıt’ta gerçekleşti. Bisiklet turuna; Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin Bakar ile çok sayıda vatandaş takıldı. Termal sağlığın merkezi olan Karahayıt meydanında düzenlenen açılış töreninde önce konuşmalar yapıldı. İlk olarak kürsüye çıkan Denizli Bisikletliler Derneği Başkanı İbrahim Kurt, bisikletin önemli olduğunu ifade ederek, “Bu önemli programa destek verdik. Biz her hafta bisiklete biniyoruz. Yeşilay’ın bu etkinliği farkındalık oluşturmak adına çok önemli. Biz de bu etkinliğe destek vermekten dolayı mutluyuz” dedi.

“BAĞIMLILIKTAN UZAK SAĞLIKLI NESİLLER”
 Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin Bakar ise yaptığı konuşmada; “Yeşilay olarak bağımlılıktan uzak sağlıklı nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Biz bağımlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Bize destek veren herkese teşekkür ederim. Herkesin bağımlılıkla mücadele konusunda duyarlı olmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“BİSİKLET YOLLARI İÇİN HEDEF 25 KİLOMETRE”
Bisiklet turuna destek verdiklerini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin; “Biz bu tür etkinliklerle bölgeye dikkat çekmek istiyoruz. Pamukkale ile birlikte termal sağlık merkezi olan Karahayıt’ta sağlıklı yaşam için gereken çalışmalar yapıyoruz. Şu ana kadar 14 kilometreyi bulan bisiklet yolunu biz toplamda 25 kilometreye kadar çıkarmayı planlıyoruz. Termal sağlık bölgesinde bisiklet yolu ve yürüyüş yolu yaparak herkesin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmesini istiyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Her zaman destek vermeye hazırız” dedi.

7’DEN 70’E HERKES PEDAL ÇEVİRDİ
Konuşmaların ardından 7’den 70’e yüzlerce kişi Pamukkale Belediyesi’nin yaptırdığı bisiklet yolunda 4 kilometrelik mesafede tur yaptı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin Bakar da tura katılarak sağlıklı yaşam için pedal çevirdi. Turun sonunda Pamukkale Belediyesi tarafından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER