Karakış: “Kadınları değil, kadın cinayetlerini durdurun”

Kadın Hakları Koruma Derneği Başkanı Nurten Karakış ve dernek yönetimindeki kadınlar, Şili’deki kadın cinayetleri protestosunun simgesi olan siyah bandı gözlerine çektiler.

Karakış: “Kadınları değil, kadın cinayetlerini durdurun”

Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Başkan Karakış; “Kadınları değil, kadın cinayetlerini durdurun” dedi.

Kadın Hakları Koruma Derneği Başkanı Nurten Karakış ve dernek yönetimindeki kadınlar, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda kadın cinayetlerine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. Toplantının başında Başkan Karakış ve dernek yönetimindeki kadınlar, Şili’deki kadın cinayetleri protestosunun simgesi olan siyah bandı gözlerine çektiler. Toplantıda konuşan Karakış; “Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi İstanbul’da kadına karşı şiddete dikkat çekmek ve ‘dur’ demek için yapılan barışçıl danslı protesto gösterisinde kullanılan orantısız gücü kabul etmiyor, kadına karşı uygulanan şiddeti ortadan kaldırmak için tüm kamu kuruluşları, özel sektör ve STK’lardan işbirliği ve güç birliği bekliyoruz. ‘Şiddete son’ diyen, yaşam hakkını savunan kadın hakları için mücadele eden kurum, kuruluş ve kişilerin sonuna kadar yanındayız. Kadınları değil kadın cinayetlerini durdurun ” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER