Karakovalıların yüzü artık gülüyor

Pamukkale Belediyesi tarafından başlatılan kilit parke atağı kapsamında bir mahalle daha tozdan, çamurdan kurtuldu. Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçe halkımıza, ‘Pamukkalemizde çamurdan kimse şikayet etmeyene kadar kilit parke döşemeye devam edeceğiz’ diyerek söz vermiştik. Sözlerimizi bir bir yerine getirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Karakovalıların yüzü artık gülüyor

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, seçim vaatlerinde ‘örnek üstyapı çalışmaları yapacağız’ diyerek ilçe halkına söz vermişti. Başkan Örki, göreve başlamasının ikinci yılında kültürden sanata, spordan, eğitime birçok projeye imza atmanın yanında, özellikle kırsaldaki mahalleleri bir bir tozdan, çamurdan kurtarıyor. Başkan Örki, bugüne kadar Akdere, Güzelköy, Kale, Akhan, Güzelpınar, Eldenizli, Uzunpınar, Pınarkent, Belenardıç, Küçükdere, Akçapınar, Karakurt, Haytabey, Eymir, Kurtluca, Kavakbaşı, Yukarışamlı ve son olarak da Karakova Mahallesi’nde 24 sokakta 22 bin metrekarelik alana kilit parke döşemesinin tamamlandığını belirtti. Başkan Örki, “Mahallelerimizi bir bir güzelleştirmeye devam ediyoruz. Karakova Mahallesi sakinlerimiz haklı olarak, yıllardır toprak olan yollarından şikâyetçilerdi. Burada yaşayan vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmenin sevincini yaşıyoruz. Karakova ile birlikte, 18 mahallemizin tüm sokaklarına kilit parke taşı döşeyerek, vatandaşlarımızı tozdan, çamurdan kurtardık. Halkımızın iradesiyle başladığım Belediye Başkanlığı görevimi iki yılı geride bırakırken, bu geçen 2 yılda ilçemiz için yeni yeşil alanlar, parklar, pazaryerleri, sosyal tesis, halı sahalar, turizm faaliyetleri gibi geleceğe yatırım olarak nitelendirdiğimiz birçok önemli projeye imza attık. Bundan sonra da, tüm mahallelerimizin eksikliklerini bir bir tamamlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“KARAKOVA, ÖMRÜNDE ALMADIĞI HİZMETİ ALDI”

Karakova Mahalle Muhtarı Hasan Özdemir, “Karakova Mahallesi ömründe alamadığı hizmeti şu anda aldı” diyerek, mahallelerine yapılan hizmetlerden çok memnun olduklarını belirtti. Muhtar Özdemir, “Belediye Başkanımız verdiği sözü tuttu. Çalışmalar son derece hızlı ve zamanında yapıldı. Şu anda Karakova Mahallesi ömründe alamadığı hizmeti aldı. Vatandaşımız yazın tozundan, kışın çamurundan kurtuldu. Başkanımız mahallemizin isteklerini ikiletmiyor bile. Tüm mahalle sakinlerimiz belediye hizmetlerinden çok memnunuz. Belediye başkanımıza, belediye başkan yardımcılarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

“AYAKLARIMIZ TOZ, ÇAMUR OLMUYOR”

Mahalle sakinlerinden Osman Kağnıoğlu, mahallelerin önceden toprak zeminden dolayı çamur içinde kaldığını ifade ederek, “Mahallemizin yolları toprak zemindi. Kilit parkeden sonra ayaklarımız toz, çamur olmuyor. Sokaklarımızı çamurdan, bataklık halinden kurtardı. Diğer mahallelerden farkı kalmadı. Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Karakova için her şeyi yapıyor, her şeyimizle ilgileniyor. Belediyemiz çok güzel işler yapıyor” diye konuştu. Cengiz Er ise Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür etti. Mesut Aydıner de, “Mahallemize yapılan güzel bir yatırım oldu. Tozdan, kirden, çamurdan kurtulduk. Belediyemiz mahallemizde, halı sahamızı yaptı, pazaryerimizi yaptı, 18. Madde uygulaması yaptı, yollarımızı yaptı. Her şey güzel. Başkanımıza vatandaşını düşündüğü için teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadık demirer
Sadık demirer - 2 hafta Önce

Aynı hizmetten çukur köy cankurtaran için istiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211