Karamanlıoğlu: “Otelcilere sahip çıkılmalı”

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın turizme etkisinden söz eden Colossae Termal Otel’in sahibi Abdurrahman Karamanlıoğlu, “Rusya-Ukrayna Savaşı bizi çok etkiledi. Rusya ve Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı yüzde 70’ler civarındaydı. Bunlar bitti. Otelcilere sahip çıkılması lazım” diye konuştu.

Karamanlıoğlu: “Otelcilere sahip çıkılmalı”

Colossae Termal Otel’in sahibi Abdurrahman Karamanlıoğlu, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın turizm sektörüne olan etkisine dair açıklamalarda bulundu.

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın turizmcileri çok etkilediğini ifade eden iş insanı Karamanlıoğlu, “Rusya ve Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı yüzde 70’ler civarındaydı. Bunlar bitti. Şartların kötü olması ve hava sahasının kapatılması nedeniyle düne kadar her gün iptaller geliyordu. 38 senedir görülmeyen bir kışı yaşıyoruz. Bu nedenle de Türk Hava Yolları geçtiğimiz gün, 185 uçuşu iptal etti. Denizli’ye gelecek olan yolcular gelemedi ve birçok iptallerimiz oldu. Turizmde çok büyük kayıplarımız olacak. Bu yıl devletin beklentisi 35-40 milyar dolardı. Maalesef 8-10 milyar doları bulmayacak. Otelcilere sahip çıkılması lazım. Borçlu otellerin sahipleri ya icralık oldu ya da bankaların uhdesine geçti. Türkiye’de şu anda 250 binin üzerinde otel el değiştirmiş vaziyette. Hem mülki amirlerden hem de ticaret odalarından destek istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER