KARAMANLIOĞLU'NUN 'ŞAMPİYON ÖĞRENCİLERİ' MEZUN OLDU

KARAMANLIOĞLU'NUN 'ŞAMPİYON ÖĞRENCİLERİ' MEZUN OLDU

Girdikleri uluslararası yarışmalardan dünya şampiyonluklarıyla dönen Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 24. Dönem mezuniyet coşkusu yaşandı.

108; 12. sınıf öğrencisi belgelerini aldı, kep fırlattı ve mezuniyet heyecanı yaşadı. Mezuniyet töreninde duygulu anlar yaşayan Hayırsever İşadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu, “Okulumuzun 24. Mezuniyet töreninde 108 gencimiz turizm sektöründe yer alacak donanımda mezun oldular. Bahtları açık olsun. İnşallah gelecekleri de iyi olur. Bizim okulumuz sıradan bir okul değil dünya çapında ulusal ve uluslararası yarışmalarda şampiyonluklar ve sayısız dereceler elde eden bir okul. Ümit ediyorum ki okulumuzdan bundan sonra da sayısız şampiyonlar çıkacak ve ülke turizmine katkı sağlayacaktır” dedi. 


Türk Mutfağını dünyaya tanıtmak, sektöre gerekli olan bilinçli elaman kazandırmak, yöresel lezzetleri tanıtmak, öğrencilerini ünlü aşçılarla buluşturmak amacı ile yola çıkan Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 24. Dönem mezuniyet coşkusu yaşandı. Okulun başarılı öğrencilerinden Fatmanur Oymak dönem birincisi olarak mezuniyet kütüğüne plaka çaktı. Dönem ikincisi Meryem Kaya olurken Aysima Tekeci de üçüncü oldu. Mezuniyet törenine; Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Ramada ve Colossae Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu, Colossae Termal Otel Genel Müdürü Şeref Karakan,  Colossae Termal Otel Operasyon Müdürü Zeliha Öksüz, Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Özbek, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

“BİZİM OKULUMUZ SIRADAN BİR OKUL DEĞİL” 
Mezuniyet töreninde DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Ramada ve Colossae Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu, “Okulumuzun 24. Mezuniyet töreninde 112 gencimiz turizm sektöründe yer alacak donanımda mezun oldular. Bahtları açık olsun. İnşallah gelecekleri de iyi olur. Bizim okulumuz sıradan bir okul değil; epeyce gelişti, dünya çapında bir okul oldu. Okul öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası yarışmalarda şampiyonluklar ve sayısız dereceler elde etti. Ümit ediyorum ki okulumuzdan bundan sonra da sayısız şampiyonlar çıkacak ve ülke turizmine katkı sağlayacaktır. Dünya turizm fuarlarına iştirak eden tek kuruluş olduğumuz için o fuarlarda turizm sektörünün bir çok kolunda çalışan arkadaşlar gelip elimizi öpüyorlar bizim okuldan mezun olduklarını söylüyorlar ve bizleri çok duygulandırıyorlar. Kendimi o an dünyanın en mutlu insanı gibi hissediyorum” dedi.

 “24. DÖNEM ÖĞRENCİLERİMİZİ GURURLA MEZUN ETTİK” 
Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Özbek, ise yaptığı açıklamada “24. dönem öğrencilerimizi gururla mezun ettik. Bizleri böyle bir mutlu günde yalnız bırakmadıkları için bütün katılanlara teşekkür ediyoruz. Böyle bir okulda çalışmaktan mutlu ve gururluyum. Çünkü hem ülkemize hem de topluma yararlı bireyler kazandırmanın sevinci içerisindeyiz. Çünkü her öğrencimiz hem günlük hayatında hem de iş hayatında çok önemli bir noktada bulunuyor. Bizim öğrencimiz okulu bitirdiği anda bir üniversite mezunundan çok daha kolay iş bulabilen her gittiği yerde istediği işi yapabilen öğrencilerdir. Her öğrencimiz ustadır; okulu bitirdiği anda işini en iyi yapan kişidir. Okulumuz Denizli’de en önemli ve işlevi en fazla olan okullardan bir tanesi. Okulu bitiren öğrencilerimiz hem lise mezunu olmuş oluyor, hem de ustalık belgesi almış oluyorlar. Okulumuzdan mezun olup ta tur sahibi olan, yurtdışında otelleri olan, yurtdışında çalışan birçok öğrencimiz var. Şuan mezun olan öğrencilerimize onları örnek göstererek onlarında yurtiçi ve yurtdışında hizmet etmelerini istiyoruz. Bu sene itibariyle bir tane öğrencimiz uluslararası şampiyonada dünya şampiyonu oldu. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etti. Ben kendisini tebrik ediyorum. Bizim her öğrencimiz bu seviyede. Her öğrencimiz okulumuzu, ülkemizi yurtiçinde ve uluslararası alanda en iyi şekilde temsil ediyorlar. Ben o yüzden hepsine teşekkür ediyorum” dedi.  

 

Mezun olan öğrencilerin ateş şovu ve kokteyl gösterileri de mezuniyete katılanlar tarafından büyük beğeni topladı.  Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 24. dönem mezuniyet töreninde dereceye giren öğrencilere hediyeler verilmesinin ardından kep töreni düzenlendi ve 108 12. sınıf öğrencisi belgelerini aldı, kep fırlattı ve mezuniyet heyecanı yaşadı.
“Türk Mutfağını Dünyaya tanıtmak, sektöre gerekli olan bilinçli elemanları kazandırmak, yöresel lezzetleri tanıtmak, öğrencilerini ünlü aşçılarla buluşturmak” gibi amaçlarla yola çıkan Denizli Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi büyük başarılara imza atıyor. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönen Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak Dalı öğrencileri arasında en dikkat çeken öğrenci ise; 26 ayrı derece ile Lütfi Selçuk oldu. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında katıldığı yarışmalarda 26 ayrı derece alırken, Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliği ile gerçekleşen ve Türk ve dünya şeflerinin madalya alabilmek için 70’in üzerinde kategoride kıyasıya mücadele ettiği 16’ncı Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde ‘Restaurant Tatlı Tabağı’ kategorisinde 97 puanla dünya birinciliği kazanarak altın madalyanın sahibi olmuştu..
 
OKULUN ÖDÜL ALDIĞI YARIŞMALAR
16. İstanbul Mutfak Günleri Uluslararası 22-25 Şubat 2018                                           
Alanya Altın Kepçe Uluslararası Yemek yarışması 27-28-29 Ekim 2017
İzmir Ulusal Yemek Yarışması 7-8-9 Aralık 2017                                                             
İzmir Ulusal Yemek Yarışmasında Bireysel 2017        
Denizli Gastro Pamukkale 16-17 Aralık 2017                                                                                                                                                             
Denizli Gastro Pamukkale bireysel 
Kuşadası Ege Şefler Ulusal Yemek Yarışması 23-24 Şubat 2018
Kuşadası Ege Şefler Ulusal Yemek Yarışmasında Bireysel 
Fethiye Şef Mavi Ulusal Yemek Yarışması 8-9 Mart 2018        
1.Afyon Karahisar Pastacılık ve Yemek Yarışması

 

 TOLGA ALP DÜZGÖREN

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER