Karataş Cami’nin temeli atıldı

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Karataş Mahallesi’nde de gönüllere dokundu. Karataş Camii’nin temel atma töreninde konuşan Başkan Gürlesin, “Bugüne kadar tüm yatırımlarımızı vatandaşımızın öncelikli ihtiyacına göre mahallelerimizde gerçekleştirdik. Karataş’ta ise yeni camimin temelini attık” dedi.

Karataş Cami’nin temeli atıldı

Eğitimden sağlığa, kültürden spora, turizmden güvenliğe bir çok örnek hizmetle sosyal belediyecilikte öncülük eden Pamukkale Belediyesi, ilçenin en az nüfuslu mahallelerinden biri olan Karataş Mahallesi’nde yapımı başlanan caminin temel atma töreni düzenlendi. Törene; Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin başta olmak üzere, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Karataş Mahalle Muhtarı Ercan Ergüneş, Karataş Cami Dernek Başkanı Hasan Erbay, Cami İmamı Osman Çeliktürk, hayırseverler ile mahalle sakinleri katıldı.

“DEVLETİMİZE, MİLLETİMİZE YAKIŞIR BİR CAMİ İNŞA EDİLECEK”

Karataş Mahallesi’nde bulunan mevcut caminin eskidiği ve ihtiyaca cevap veremez hale geldiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Camilerimiz, devletimize, milletimize yakışır şekilde olmalı. Öncelikle, bu işin başlamasında kimlerin katkısı varsa öncelikle ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Başta cami dernek başkanımıza, muhtarımıza, hocamıza, hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz. Mahallemizde mevcut camimiz 1980’lerde yapılmasına ön ayak olanlardan da Allah razı olsun. Ancak, o zamanlarda bir kıble hatası olmuş. Sonradan fark edilip düzeltilse de, orijinal gibi değildi. Şimdi, mevcut camimizin yanında bulunan alana, altında Kuran Kursu ve engelli ve yaşlılarımızın girebilmesine uygun alan olacak şekilde yepyeni bir cami inşaatının temeli atıldı. Eski camimizin yeri de peyzajla düzenlenmesi planlanıyor. Halkımıza, devletimize, milletimize yakışır bir cami inşa edilecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211