KARİKATÜRİST MEHMET SELÇUK'TAN VEFA SERGİSİ

KARİKATÜRİST MEHMET SELÇUK'TAN VEFA SERGİSİ

Karikatürist Mehmet Selçuk, kısa süre önce yaşamını yitiren sanatçı Turan Özdemir anısına karikatür, resim, fotoğraf ve grafik tasarım sergisi açtı. Sanatsevenlerin yoğun ilgi gösterdiği sergi 24 Mayıs’a kadar sanatseverlerin beğenisine açık kalacak. 

Denizli Anadolu Lisesi resim öğretmeni, karikatürist Mehmet Selçuk, 15 Ocak 2018’de kalp krizi sonucu vefat eden “Dondurmam Gaymak” filminin efsanevi oyuncusu Turan Özdemir anısına, Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde sergi açtı. Serginin açılışı için düzenlenen törene, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Yazar ve Şair Cezmi Ersöz, Turan Özdemir’in abisi Esat Özdemir, oyuncu Saadettin Ünsal ve Nejat Altınsoy ile Denizlili sanatseverler katıldı.


Yoğun katılımın olduğu sergide açılışında davetlilere seslenen Mehmet Selçuk, “Sizler buradaysanız Turan Abi’ye borçluyum. Bugün sanat yapabiliyorsam, Turan Abi’min sayesinde. Hepiniz iyi ki varsınız, hoş geldiniz” dedi.
Açılışın ardından sergi salonunda önce Turan Özdemir’in hikayesinin paylaşıldığı bir video izlendi.
Turan Özdemir anısına açılan sergiyi çok anlamlı bulduğunu söyleyen Cezmi Ersöz, “Mehmet Selçuk çok yönlü bir sanatçı. Edebiyat ile resmi birlikte işlemiş. Çok özgün bir sergi olmuş. Kendini göstermiş bu sergide” teşekkür etti.
Mehmet Selçuk, 60 eserin yer aldığı sergide, karikatürden, resme, fotoğraflardan, grafik tasarım çalışmalarına yerverdi.  Karikatürist Mehmet Selçuk, “Kendisine olan sevgi ve saygımı bir sergiyle göstermek istedim. Işıklar içinde uyusun güzel abim” dedi.


Mehmet Selçuk’un Turan Özdemir’in anısına oluşturduğu sergi, 24 Mayıs 2018 Perşembe güne kadar sanatseverleri bekliyor olacak.

MUHAMMET KARAÇAY- DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER