Kasaplığı bıraktı, baba mesleğini yaşatıyor

Denizli’de yaşayan Ali Eriş, kasaplığı bırakarak, babasının tek mirası olan ayakkabı boyacılığını 7 yıldır tüm zorluklara rağmen sürdürüyor.

Kasaplığı bıraktı, baba mesleğini yaşatıyor

Denizli'de eski mesleği kasaplık olan ayakkabı boyacısı 48 yaşındaki Ali Eriş, her gün sokaklarda ayakkabı boyayarak günü geçiriyor.

Eriş, ayakkabı boyacılığından günlük 80-90 TL kazanıyor. Babasından kalan tek yadigârın yaptığı mesleğin olduğunu anlatan Eriş, tek geçim kaynağı olan ayakkabı boya kutusunu yanında ayırmıyor.

Eriş, bu meslek sayesinde hayata tutunduğunu söyledi. Sürdürdüğü mesleğinden oldukça sevdiğini anlatan Eriş, kimseye muhtaç olmadan, yaşamını devam ettirmenin mutluluk verdiğini ifade etti.

Rahatsızlığından dolayı kasaplığı bıraktığını ve ayakkabı boyacılığına başladığını söyleyen Eriş, "Geçimimi sağlamak için ayakkabı boyacılığı yapıyorum. Yaklaşık 7 yıldır bu işi yapıyorum. Bu meslek benim baba mesleği ama ben daha önce kasaplık yapıyordum. Rahatsızlanınca bırakmak zorunda kaldım. Çok sıkıntılar çektim ama hayatımdan memnunum. Kimseye muhtaç olmadığım için Allah’a şükür ediyorum. Hem maddi hem de sağlık sorunlar yaşıyorum. İlerleyen zamanlarda üstesinden inşallah gelirim. Denizli’yi, çok seviyorum. Burada yaşamak ve çalışmak bana mutluluk veriyor. Hayat mücadelelisi vermek çok zor oldu. Ama vazgeçmemek gerek ben yatağım ve yorganımla dışarda yatmakta mutluyum. İnsanlardan tek isteğim biraz duyarlı olsunlar. Hayat paylaştıkça güzel olur. Uzun zamandır sokaklarda yatıyorum. Günlük 8-10 ayakkabı boyuyorum. Artık insanlar eskisi kadar ayakkabılarını boyatmıyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER