Kasapoğlu; “Hızlı tren hattı bizim için daha acil bir ihtiyaçtı”

Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Aydın-Denizli Otoyolu hakkında açıklama yapan Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu; “İhalesi bir kaç kez ertelenen Aydın-Denizli Otoyolu nihayet onaylandı ve ihale edildi. Otoyol yerine İzmir- Denizli arası ‘hızlı tren hattı’ bizim için daha acil bir ihtiyaçtı” dedi.

Kasapoğlu; “Hızlı tren hattı bizim için daha acil bir ihtiyaçtı”

Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Aydın-Denizli Otoyulu hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Kasapoğlu açıklamasında; “İhalesi bir kaç kez ertelenen Aydın-Denizli Otoyolu nihayet onaylandı ve ihale edildi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan başta olmak üzere birçok AK Parti milletvekili ve yöneticileri sevinç çığlıkları attılar. Sevinmek tabi ki en insani bir olaydır. Onlara saygı duyuyoruz. Keşke bizler de onların bu sevinçlerine ortak olabilseydik. Sevinelim mi, üzülelim mi bilemedik. Nedeni de şu; daha önce de birkaç kez açıkladığımız gibi, otoyol yerine İzmir- Denizli arası ‘Hızlı Tren Hattı’ bizim için daha acil bir ihtiyaçtı. Aydın-Denizli karayolu ihtiyaçlarımızı şimdilik karşılayabiliyor. Küçük tamiratlarla daha da iyileştirilebilir. Otoyola harcanan paranın yarısı ile hızlı tren projesi gerçekleştirilebilirdi. Bunun için bölgenin coğrafi şartları çok uygun. Denizli-İzmir arası dümdüz ova. Çok fazla tünel ve viyadük gerekmiyor. Zaten hali hazırda bir demiryolu hattı da var. Daha fazla yolcu taşır, zamandan kazanır, sanayicimizin, esnafımızın, çiftçimizin ürününü Alsancak Limanı’na kadar götürebilirdik” dedi.

“MİLLİ VE YERLİ BİR ÜRETİM HAMLESİYLE BU KRİZİN ALTINDAN KALKABİLİRİZ”

Başkan Kasapoğlu açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: AK Parti’nin sayın yöneticilerinin ilimize yeni eserler kazandırma, Denizli halkına hizmet etme gibi iyi niyetli duygu ve düşüncelerine katılmamak elde değil. Ancak şu gerçeği artık bilmeliyiz. Ülkemiz çok derin bir ekonomik krizin içine yuvarlandı. Böyle hesapsız kitapsız gidersek, bu krizi atlatamayız. Hem elimizde avucumuzda kalan parayı doğru yerlerde harcamamız, hem de yatırımlarımızı en gerekli yerlere yapmamız lazım. Toplu taşımacılık her zaman karayolu taşımacılığından önceliklidir, hızlıdır, ucuzdur, kitleseldir, güvenlidir. Artık plansız, programsız, kuralsız ekonomiyi yönetme dönemi bitti. Milli ve yerli bir üretim hamlesiyle bu krizin altından kalkabiliriz. O nedenle önümüzdeki dönem savurganlığa değil tasarrufa, tüketime değil üretime, piyasaya değil ihtiyaçlara, kuralsızlığa değil planlamaya gereksinimimiz vardır. Denizli halkının sorunlarının çözümü, ihtiyaçlarının giderilmesi ve ilimize kazandırılacak eserlerde umarım ve dilerim hep birlikte sevineceğimiz günlere ulaşırız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER