“Kasımda Karahayıt FTRM’nin poliklinik kısmı açılacak”

DRT ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Başkanı Gazi Murat Şen, Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni kasım ayında gibi poliklinik kısmının açılacağının müjdesini verdi.

“Kasımda Karahayıt FTRM’nin poliklinik kısmı açılacak”

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, DRT ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu ‘Güne Bakış’ programının konuğu oldu. Programda ilk olarak Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne (FTRM) ilişkin konuşan Başkan Şen; “Pamukkale Üniversitesi Rektörü’nün Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni nisan, mayıs ayında açmak istiyordu. Kadro alımları başladı. Ekipman ve teçhizat alımları devam ediyor. Kasım ayı gibi poliklinik kısmı açılacak. Konaklama kısmı daha sonra açılacak. Oraya gelen yabancı hastalara pozitif ayrımcılık yapılacak. Gelen misafirin orada tedavisinden sonra bilimsel olarak ne kadar çok uluslararası yayımlarda çıkarsa Pamukkale’nin değeri ve önemi daha çok anlaşılacak. Sağlık turizmi açısından Pamukkale ön plana çıkacak ve daha çok gelir getirecek. Orada doktorların yazdığı tedavilerle otellerde de tedavi görebilecekler. Karahayıt’ta oturacak kafe ve alışveriş yapacak yerler yok diyorlar. Üniversitenin karşısında yeni modern kafeler, alışveriş merkezleri, eczaneler açılmaya başladı. Pamukkale ve Karahayıt değişmeye başlayacak. Oradaki hareketlilik artınca esnaflarımız da standartlarını yükseltmeye başlayacak” diye konuştu.

“KÜLTÜREL MİRASLARI KORUYAMAZSAK ÜLKEMİZİN DEĞERLERİ YOK OLACAK”

“Ayasofya’da meydana gelen tahribatla ilgili güvenlik önlemlerinin çok iyi alınması lazım” diyen Başkan Şen, şunları kaydetti: “Korunamazsa Dünya Kültür Mirasından da çıkar. Kapasite belirlenip vatandaşın öyle alınması lazım. Kültür varlıklarımızı koruyup gelecek nesle aktaramazsak; ülkemizin değerlerini kaybederiz. Biz bunların kıymetini bilemiyoruz. Sahil bantlarında imara açılan yerler görüyoruz. Rant için devasa tesisler dikiyoruz. Türkiye’de yeterli tesisler var. Bunların yapılmasını doğru bulmuyorum. Devletin bunlara engel olması lazım. Önüne geçilmezse sahillerimiz de giderek kirlenecek. Türkiye’de turizm sektörü de olumsuz etkilenecek” şeklinde ifade etti.

“SUYU ENGELLEYEN YERLERİ KALDIRIN VE YIKIN”

Son olarak Salda Gölü’ne ilişkin açıklama yapan Başkan Şen; “Salda Gölü’nde basmanın bile yasak olduğu kumlara vatandaş kürekle kendini gömüyor. Orada birkaç yıl önce HES yapılmıştı. Salda’yı besleyen suların gelişi engellenirse orada göl diye bir şey kalmaz. Bu yıl kışın çok olması halinde bile su çekiliyor. Kuraklık olsa ne olacak kim bilir? Demek ki suyun gelişinde bir sıkıntı var. Orada neden santral kurulmasına izin veriliyor? İnsanlar yapılmaması için görüşlerini bildirdiler. Salda’ya zarar vereceğini söylediler.  Dünyada 2 tane Mars’a benzeyen yapı var ve bununla inanılmaz reklam ve tanıtım yapma şansımız varken buna göz yumuldu. Ben bunları onaylamıyorum. Gerekirse suyu engelleyen yerleri kaldırın ve yıkın” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER