“KAYBEDEN EMPERYALİZM, KAZANAN YENİ TÜRKİYE OLACAK”

ABD ile yaşanan kriz ve yaşanman kriz ile birlikte döviz kurunun yükselmesi hakkında basın açıklaması yapan Sağlık Sen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, “Kazanan barış ve aydınlık dolu gelecek olacak. Kazanan emek ve alın teri olacak. Kazanan milli ekonomi olacak. Kaybeden emperyalizm, kazanan yeni Türkiye olacak” diye konuştu.” dedi.

“KAYBEDEN EMPERYALİZM, KAZANAN YENİ TÜRKİYE OLACAK”

Sağlık Sen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, ABD ile yaşanan kriz ve yaşanman kriz ile birlikte döviz kurunun yükselmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Dernek üyelerinin de katıldığı toplandı Sağlık Sen Denizli Şubesi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Dernek üyeleri, “Yerli Ve Yerinde Tüketim”, “Topunuz Gelin”, Oyununu Gördük ABD”, “Sana Da Gününü Göstereceğiz ABD”, “Ey Amerika” yazılı dövizlerle de ABD’yi protesto ettiler. Küresel emperyalizmin ekonomik kuşatmasına ve terör saldırılarına maruz kaldıklarını ifade eden Başkan Koçoğlu, “ Türkiye’nin ekonomisine, üretimine, emek ve alın teriyle elde edilmiş birikimlerine yönelik bu saldırılar, ahlak dışıdır, hukuk dışıdır, demokrasi dışıdır, gayrimeşrudur. Bizler emeğimizi, alın terimizi insanın hizmetine sunan, milletimizin sağlığı ve esenliği için 7/24 ülke için nöbet tutan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak bu kirli savaşı lanetliyoruz. Ülkemizin ve milletimizin yararı için alınan kararların arkasında olacağımızı, küresel sermayenin baskılarına boyun eğmeyeceğimizi bütün dünyaya ilan ediyoruz”  diye konuştu.

“DAHA FAZLA ALIN TERİ DÖKECEĞİZ”

Bağımsız, büyük ve güçlü Türkiye idealine yürekten bağlı olduklarını söyleyen Başkan Koçoğlu, “Çalışkan, fedakar, vatansever sağlık çalışanları olarak tam bağımsız bir Türkiye için yüksek ideallerin peşinde koşmaya devam edeceğiz. Ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedeflerini emeğimizle, alın terimizle ve bütün varlığımızla destekleyeceğiz. Sağlıkta yeni Türkiye’nin liderlik potansiyeline yürekten inanıyoruz. Bu bağlamda kendi çalışma alanımızda Türkiye’yi milli üretim, milli teknoloji, milli ekonomi hedeflerine ulaştırmak için daha fazla gayret gösterecek, daha fazla alın teri dökeceğiz” ifadelerini kullandı.

“HER TÜRLÜ MÜCADELEYE VE FEDAKARLIĞA HAZIRIZ”

Başkan Koçoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Biliyoruz ki, Türkiye’nin mücadelesi, sadece Misak-ı Milli sınırları içine sığan bir istiklal mücadelesi değil, insanlığı esaretten kurtaracak bir istikbal mücadelesidir. Türkiye, emperyalist zulme karşı dünya mazlumlarının umududur. Küresel sömürü düzeninin ölüm kusan karanlığını yırtacak adalet, huzur ve barış medeniyetinin temsilcisidir. Şanlı tarihimizden ve medeniyetimizden aldığımız ilhamla millet olarak küresel barışa, adalete, insani değerlere sonuna kadar bağlı kalacağız. Gerektiğinde bu uğurda küresel şer odaklarına karşı bütün varlığımızla savaşmaktan geri kalmayacağız. Milletimizle birlikte güzel yarınlar için her türlü mücadeleye ve fedakarlığa hazırız. 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a kadar türlü darbe girişimleri, ihanet senaryolarının üstesinden geldik. Daha da güçlendik, daha da kenetlendik. Bugün de emperyalizmin oyununu boşa çıkarmak için daha güçlüyüz, daha kararlıyız.”

“KAZANAN YENİ TÜRKİYE OLACAK”

Sağlık-Sen olarak; milli ekonominin ‘yerli üretim, yerinde tüketim’ anlayışıyla güçleneceğine inandıklarını söyleyen Başkan Koçoğlu, “Yeni Türkiye’de sağlık, milli ekonominin lokomotifi sektörlerinden biri olacak. Tıbbi cihazda, ilaçta, aşıda Büyük ve Güçlü Türkiye’ye yakışan yerlileşme ve yerelleşme hedeflerimiz var. Özellikle sağlık turizminde dünya liderliği hedefimiz var. Bu hedefler gerçekleştiğinde dünyaya sağlık hizmeti, sağlık teknolojisi, sağlık bilgisi ihraç eden lider ülke olacağız. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak bu milli hedeflerin hem sahibi hem hamisiyiz. Ülkemize yönelik ekonomik teröre karşı sağlığın vizyonunu bütün ruhumuzla sahipleneceğiz. İnanıyoruz ki, Türkiye’ye ekonomik savaş ilan edenler, kaya gibi sağlam milli birliğimizden toz bile koparamayacaklar. Sadece Türkiye değil, dünyanın bütün emekçileri kapitalist Amerika’ya karşı birleşmeli, sömürgeci çarklara su taşıyanlara taviz vermemeli, ekmeği ve emeği hedef alan küstah Amerika’nın çirkin kalkışmasına karşı onurlu bir direniş içinde olmalıdır. Kazanan barış ve aydınlık dolu gelecek olacak, kazanan emek ve alın teri olacak, kazanan milli ekonomi olacak ve kaybeden emperyalizm, kazanan yeni Türkiye olacak” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER