KAYIP EŞEĞİNİ ARARKEN CANINDAN OLUYORDU...

Denizli’nin Baklan İlçesi’nde kaybolan eşeğini aramaya çıkan 88 yaşındaki Bekir Kavlak’tan haber alınamadı. Kavlak; AKUT Denizli, AFAD, Dağ Arama Kurtarma (DAK) ve TRAC ekipleri tarafından evine yaklaşık 10 kilometre uzakta bulundu.

Denizli’nin Baklan İlçesi’nde yaşayan 88 yaşındaki Bekir Kavlak, kaybolan eşeğini aramak için çıktı ve yaşlı adamdan bir daha haber alınamadı. Kaybolan Kavlak’ı aramak için AKUT Denizli, AFAD, Dağ Arama Kurtarma (DAK) ve TRAC ekipleri seferber oldu. AKUT Denizli ekibi arama sırasında yaşlı adamın son görüldüğü nokta olan Balcı Çeşmesi’nde baston ve ayak izlerine rastladı. İzleri takip eden ekipler, 4 saat süren çalışma sonucunda; evinin yaklaşık 10 kilometre uzağındaki bir çeşmenin yakınlarında Kavlak’a ulaştı.

Sesli aramalara cevap veren yaşlı adam, 112 ekiplerine teslim edildi. Bulunduğunda hiportermi geçirmek üzere olan ve yürürken düştüğü belirlenen Kavlak, Baklan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yürürken düşmesi sonucunda yüzünde morluk ve yaralar oluşan Kavlak’ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER