KAYMAKAM BALCIOĞLU AKDERE'DE ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU

KAYMAKAM BALCIOĞLU AKDERE'DE ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, ilçenin en uzak mahallesi konumda bulunan Akdere Mahallesi’nde öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, ilçenin en uzak mahallesi konumda bulunan Akdere Mahallesi’ndeki Hüseyin Ali Bayram İlk ve Orta Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Törene; Kaymakam Balcıoğlu’nun yanında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve mahalle muhtarı katıldı. Karnelerini anne ve babalarından alan öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunurken, çocuklarına karnelerini veren veliler ise duygu yüklü anlar yaşadı. Törende konuşan Pamukkale İlçe Mili Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan; 2017-2018 eğitim-öğretim yılının yarı dönemini başarılı bir şekilde tamamladıklarını, 2 haftalık sömestr tatil sürecini, eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin daha verimli geçmesi için iyi bir şekilde değerlendireceklerini ifade etti.

“PAMUKKALE’DE 5 BİN 808 ÖĞRENCİ İLK KEZ KARNE ALDI”
Karne dağıtım törenine katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, “Okul Müdürümüz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi çok dinamik ve heyecanlı buldum. Devletimiz, ülkemiz eğitim sistemi için tüm imkanları seferber ediyor. Pamukkale’de fedakar öğretmenlerimiz ve velilerimizin de katkıları ile çocuklarımızı yarınlara daha iyi hazırlayacağız. Böylelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağız. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının yarı döneminin sona ermesi ile İlçemiz ortaokul ve lise seviyesinde öğrenim gören 35 bin 270 öğrencimizden 11 bin 763 öğrencimiz takdir, 6 bin 590 öğrencimiz ise teşekkür belgesi almaya hak kazandı. İlkokul seviyesinde öğrenim gören 25 bin 700 öğrencimizden anaokullarında öğrenim gören ve eğitim camiamızın en küçük neferleri olan 5 bin 808 öğrenci ise ilk kez karne heyecanı yaşayarak yarıyıl tatiline girmiş oldu” dedi.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211