Kazakistan'dan DOSTEK’e ziyaret

Kazakistan Çimkent şehrinde organize sanayi bölgesindeki teknik ve mesleki kolej müdürü ve öğretmenleri, Kazakistan Cumhuriyeti Denizli Fahri konsolosu Okan Oğuz rehberliğinde Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji’ni ziyaret etti.

Kazakistan'dan DOSTEK’e ziyaret

Kazakistan Çimkent şehrinde organize sanayi bölgesindeki teknik ve mesleki kolejinin Okul Müdürü Tagayeva Gulmira, öğretmenleri Ermekbaeva Akzhunis, Valitova Liliya, Turlibekova Asilzat’tan oluşan heyet Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji’nin (DOSTEK) derslik ve laboratuvarları ile sosyal tesislerini gezerek incelemelerde bulundular, verilen eğitim ve atölyelere ilişkin bilgi aldı. Sınıflarını ziyaret ettikleri öğrencilerin projelerini yakından inceledi. DOSTEK’i çok beğendiklerini ve örnek alınması gereken bir okul olduğunu ifade eden ziyaretçilere, günün anısına hediyeler takdim edildi. Kazakistan heyeti de DOSTEK Müdürü Sadadettin Dumlu’ya tablo hediye etti. Batı standartlarını aratmayacak donanıma sahip okulun dersliklerini ve atölyelerini büyük bir hayranlıkla gezen Kazakistan heyetinde yer alan okul müdürü ve öğretmenleri Güzel ve keyifli geçen DOSTEK inceleme gezinin ardından yaptıkları açıklamalarda; her şeyin öğrenciler için düşünülmüş olduğunu ifade etti. Her şey batı standartlarında ve dünyanın gelmiş olduğu gelişmişlik seviyesine uygun olarak kurgulanmış olduğunu bildiren heyettekiler, öğrencilerinizin bu imkanlara sahip olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

ÖĞRENCİLER KENDİNİ DEĞERLİ HİSSEDİYOR

Kazakistan’dan gelen meslektaşlarına güzel bir ev sahipliği sunan DOSTEK Müdürü Sadadettin Dumlu heyeti okulu gezdirdi ve öğrencilerinin yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. DOSTEK olarak standardizasyonun çok ötesinde bir eğitim anlayışını Denizli’ye kazandırdıklarını ifade eden Müdür Dumlu, burada eğitim gören gençlerin ülke geleceğine yeni ufuklar, yeni keşifler ve yeni bir vizyon katacaklarının altını çizdi. Mesleki alanda Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu kalifiyeli eleman ve ara eleman ihtiyacına cevap verecek gelecek nesilleri yetiştirmek amacıyla kurucu yöneticiler eşliğinde öğretim kadrosuyla başarılı bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Müdür Dumlu; “Buradaki gençlerimiz, ekonomi ve iş dünyasının yetişmiş, becerikli ve hünerli bireyleri olarak aramıza katılacaklar” dedi. Üreten toplumun temelini oluşturan meslek liselerinin öneminin de her geçen gün daha fazla anlaşılır hale geldiğine dikkat çeken Müdür Dumlu; her bir öğrencinin kendini değerli hissettiğini belirterek; güzel bir eğitim sisteminin, güzel bir toplumun var olmasına, toplumdaki güzelliklerin bulaşmasına sebebiyet vereceğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER