KAZAKİSTAN'DAN GELDİ, ÖZEL SAĞLIK HASTANESİ'Nİ SEÇTİ

KAZAKİSTAN'DAN GELDİ, ÖZEL SAĞLIK HASTANESİ'Nİ SEÇTİ

Kazakistan’da bir havaalanında çalışan 68 yaşındaki Nadiya Resnyanska, giderek artan şikayetlerine dayanamayarak yaşadığı sağlık sorunlarına çözüm aramaya başladı. Bir tavsiye üzerine Denizli Özel Sağlık Hastanesi’ne gelen Resnyanska, 2,5 saat süren başarılı bir aort kapak ve bypass ameliyatının ardından sağlığına kavuştu.

Kazakistan’da yaşayan ve bir havaalanında çalışan 68 yaşındaki Nadiya Resnyanska, giderek artan sağlık sorunlarına çözüm aramaya başladı. Bir tavsiye üzerine Denizli Özel Sağlık Hastanesi’ne gelen Resnyanska, hastanenin Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ünal Açıkel ve ekibi tarafından muayene edildi. Hastaya yapılan koroner anjiyografinde, arter damar arterlerinde de ciddi darlıklar saptandı. Uzm. Dr. Göktürk Kaçar tarafından anjiyo ve Prof. Dr. Ünal Açıkel ve ekibinin başarılı girişimleriyle aort kapak ve bypass ameliyatı olan Resnyanska, yaklaşık 2,5 saat süren başarılı operasyon sonucunda sağlığına kavuştu.

“KALBE İKİ İŞLEM BİRDEN YAPILDI”
Hastanın durumu hakkında bilgiler veren Denizli Özel Sağlık Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ünal Açıkel; “Hatamızın orada yapılan tahlillerinde aort kapağında darlık saptanmış. Bu darlık ameliyat gerektirecek şekilde ve ciddi boyutta olduğu için Kazakistan’da ameliyat olabileceği bir merkeze gitmesi önerilmiş. Hasta bize geldi. Bizim yaptığımız tetkiklerde de aort damarının ileri derece dar olduğu saptandı. Yaş itibariyle ameliyattan önde koroner anjiyografi yapmak gerekiyordu.  Önce koroner anjiyografi yapıldı. Hastanın koroner anjiyografisinde, koroner arter damar arterlerinde de ciddi darlıklar saptanınca; ameliyata alınarak hem aort kapağı değiştirildi hem de aynı anda koroner by pas ameliyatı oldu. Yani kalbe iki işlem birden yapılmış oldu. Şuan her şey gayet yolunda. Bundan sonra yaşam biçimi düzenlenmesi var. Onlar ayarlanacak. Zaman zaman ilaç konusunda telefon ya da mail yoluyla bağlantı kuracağız” dedi.

“BURASI ÇOK MÜKEMMEL BİR HASTANE”
Kazakistan’dan gelerek Denizli Özel Sağlık Hastanesi’nde sağlığına kavuşan Nadiya Resnyanska, “Tanı konulduğunda birkaç seçenek vardı. Rusya’nın birçok şehirlerinde hastaneler vardı. Kızım sayesinde Türkiye’ye geldim. Kızımın burada arkadaşları vardı. Onlar Denizli Özel Sağlık Hastanesi’ni önermişler. Ameliyat oldum. Ameliyat çok da güzel geçti. İyi ki buraya gelmişim. Ameliyat öncesinde çok heyecanlıydım bu kadar ciddi olduğunu bilmiyordum. Durumumun ciddiyetini burada öğrendim. Ameliyat sonrasında kendimi çok iyi hissediyorum. Doktorum Ünal Bey’e çok teşekkür ediyorum. Ömür boyu onu hiç unutmayacağım. Çünkü o benim hayat kurtarıcım. Tüm ekibe çok teşekkür ederim. Denizli’yi çok sevdim. Özel Sağlık Hastanesi çalışanlarını çok sevdim. Türkler çok sıcak kanlı bir millet. Gelmeden önde Türkçe bilmiyordum. Burası çok mükemmel bir hastane” diye konuştu. 

 

AHMET ACUR

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221