KAZANAN; DOKUZKAVAKLAR ZEYBEK CAMİİ OLDU

Pamukkale İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nde düzenlenen ‘Yaz Kur'an Kursu Öğrenciler Arası Futbol Turnuvası’nda şampiyon belli oldu. Finalde Serinhisar Camii’ni 14-1’lik skorla mağlup eden Dokuzkavaklar Zeybek Camii kupanın sahibi oldu.

KAZANAN; DOKUZKAVAKLAR ZEYBEK CAMİİ OLDU

Pamukkale İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nde düzenlenen ‘Yaz Kur'an Kursu Öğrenciler Arası Futbol Turnuvası’nda şampiyon belli oldu. Bu sezon 1’ncisi düzenlenen futbol turnuvasında kazanan; Dokuzkavaklar Zeybek Camii oldu. 24 camiinin katıldığı turnuvaya ev sahipliğini Karşıyaka Saraçoğlu Futbol Sahası yaptı. Karşılaşmalar sonucunda Dokuzkavaklar Zeybek Camii turnuvada birinci, Serinhisar Camii ikinci, İncilipınar Mesirelik Camii üçüncü oldu. Turnuvada dereceye giren takımlara ödüllerini Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil verdi.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil, “ Öğrencilerimizin kendi aralarında kaynaşmaları ve tanışmaları için bir futbol turnuvası düzenledik. Yaz kurslarının başlangıcında ilan ettiğimiz turnuvaya 20’den fazla camimiz katıldı. Eleme usulü maçlar yapıldıktan sonra sona geldik. Birinci, ikinci ve üçüncüye çeşitli ödüllerimiz olacak. Bu vesileyle görev yapan, organize olan arkadaşlarımıza ve turnuvaya katılan bütün görevlilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“AMACIMIZ GENÇLERİMİZİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTMAK”
“Gençlerimizin istekli olduğunu görünce bu turnuvayı düzenlemek istedik” diyen Pamukkale İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Hasan Takbaş, “Başkanlığımızın gençlik yapılanması var. Bu hususta da Pamukkale İlçe Gençlik koordinatörü olarak görev aldım. Dolasıyla yaptığımız istişarelerde gençlerimizin daha çok hangi alanda istekli olduklarını öğrendik. Futbolda daha çok istekli olduklarını görünce böyle bir turnuva yapalım istedik.  Nihayetinde 1. Lig Futbol Turnuvası’nı başlattık. 20’den fazla camimizin katıldığı turnuvada 3 takım finale kaldı ve ödül almaya hak kazandı. Kendilerini tebrik ediyorum. Burada asıl amaç tamamen gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, camiyle olan bağını güçlendirmek. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

SERDAR KİRİŞ - ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211