‘Kazım Arslan Gençlik Kampı’nda adalet ve kardeşlik vurgusu

CHP Denizli İl Gençlik Kolları ile CHP Babadağ İlçe Başkanlığı tarafından Denizli'de ilk defa düzenlenen ve 3 gün süren Kazım Arslan Gençlik Kampı, sona erdi. Karaçöplen Yaylası’nda yapılan etkinlikte ‘adalet ve kardeşlik’ vurgusu yapıldı.

‘Kazım Arslan Gençlik Kampı’nda adalet ve kardeşlik vurgusu

CHP Denizli İl Gençlik Kolları ile CHP Babadağ İlçe Başkanlığı tarafından Babadağ’daki Karaçöplen Yaylası’nda Kazım Arslan Gençlik Kampı gerçekleştirildi. Kampa; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Milletvekili Teoman Sancar, önceki dönem İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, İl Başkanı Mahir Akbaba ve partililer ve farklı şehirlerden gençler katıldı.

“KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİRDİK”

Denizli'de ilk defa çadır kampı yapıklarını belirten CHP Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, “81 ilden arkadaşlarımız geldi. 170-180 adet çadırımızla beraber gençlerimiz var, eğitimler yapıldı. Çok güzel ve tam verimli bir kamp geçti. Sosyal demokrasi eğitimi, drama dersleri, kuantum 4 bilgi toplumunda tutum gibi eğitimlerin yanı sıra, unuttuğumuz mendil kapmaca yarışları gibi oyunlar oynayarak muhteşem bir kamp geçirdik. Kampın en büyük kazanımı dostluk oldu. Hep birlikte yaşamayı, birlikte hareket etmeyi, kardeşliği pekiştirdik. Bu çadır kampında en güzel tespitlerden birisi de dostluk ve kardeşlik oldu. Eğitimlerimizi tamamladık. Zaten Gençlik Kolları olarak genç arkadaşlarımız ile önceliğimiz eğitimler oldu. Kampın en sevindirici özelliği çok dolu dolu geçti” dedi.

“GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ”

CHP Babadağ İlçe Başkanı, “81 ilden bu kamp için katılan gençlerle beraber Babadağ Karaçöplen Yaylası'nda beraberiz. Elimizden geldiği kadar doğa yürüyüşleri yaptık ve gece sabaha kadar şarkılar söyledik. İlçemizi tanıttık, nasıl bir belediye kazanıldığını anlattık. Belki eksiklerimiz vardır. İlk olmasının verdiği heyecanla ama bu eksiklikler bize tecrübe oluyor. Tugay başkanımla konuştuk ve biz bundan sonraki yapacağımız kampları geleneksel hali getireceğiz. Belki seneye Gökbel Yaylası'nda yapacağız. Bu kampa emeği geçen herkese ve tüm illerden katılan genç arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

OZAN OZANCA KONSERİNE YOĞUN İLGİ

Kazım Arslan Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen Ozan Ozanca konseri, kampçıların yanı sıra vatandaşların da yoğun ilgisi ile karşılandı. Gençlerin hiçbir isteğini geri çevirmeyen Ozanca, zaman zaman sahneden inip gençlerle birlikte oynadı ve gençlere unutulmaz bir gece yaşattı. Konserde geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Kazım Arslan’ın en çok sevdiği; Tavas Zeybeği de çalındı. CHP Denizli Lise Komisyonu üyesi Emirhan Ali Gönültaş, Tavas Zeybeği oynayarak Kazım Arslan’ı andı.

ÇİÇEK VE YEDEKÇİ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Kazım Arslan Gençlik Kampı'nın son gününde gerçekleştirilen eğitimde Dursun Çiçek ve Gülay Yedekçi deneyimlerini gençler ile paylaştı. Çiçek; “Ben FETÖ terör örgütünün ve destekçilerinin kurduğu kumpasla hakkında onlarca dava açılıp ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmiş Mustafa Kemal'in askeriyim. Şahsıma ve Atatürkçülere kurulan kumpas çöktü ama adalet sistemimiz hala sorunlarla boğuşuyor. Böyle olayların yeniden yaşanmaması için gençler ve kadınlar verdikleri mücadele yolumuzu aydınlatacaktır” dedi. Eğitim seminerinde konuşan İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, “Zonguldak'ta, Hasankeyf'te Karadeniz'de ve ülkenin pek çok farklı noktasında yaşanan doğa katliamlarının bir yenisi Salda Gölü ve Kaz Dağları’nda yaşanıyor. Buna izin vermememiz gerekiyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER