Keçeci; “İstiklal Marşımız, milletin ortak sesi ve ortak vicdanıdır”

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında; “Türk milletinin istiklal mücadelesinin ölümsüz destanı olan İstiklal Marşımız, bugün de milletin ortak sesi ve ortak vicdanıdır” dedi.

Keçeci; “İstiklal Marşımız, milletin ortak sesi ve ortak vicdanıdır”

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü vesilesiyle mesaj yayımladı.

Başkan Keçeci, yayımladığı mesajda; “Kurtuluş Savaşı'nda vatan toprakları işgal altındayken milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu ve Türk milletinin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıtmaktadır. İstiklal Marşı, milli birlik ve beraberliğimizin mutabakat belgesidir. Devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan istiklal marşımızın, 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98'inci yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Türk milletinin istiklal mücadelesinin ölümsüz destanı olan İstiklal Marşımız, bugün de milletin ortak sesi ve ortak vicdanıdır. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın kabul edilişinin yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, aziz şehitleri minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi.

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221