KEÇECİ, YILDIRIM'I ZİYARET ETTİ

KEÇECİ, YILDIRIM'I ZİYARET ETTİ

Denizli Sanayi Odası Başkanı (DSO) Müjdat Keçeci, Türkiye’de ihracatçıların en büyük finansman kaynağı Eximbank Genel Müdürlüğü’ne atanan Adnan Yıldırım’ı ziyaret etti.

DSO Başkanı Müjdat Keçeci, Türkiye’de ihracatçıların en büyük finansman kaynağı Eximbank Genel Müdürlüğü’ne atanan Adnan Yıldırım’ı ziyaret etti. Yıldırım’ın Eximbank Genel Müdürlüğü görevine atanmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Keçeci, Yıldırım’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Eximbank kaynaklarının bölgelerin ihracat performansına göre kullandırıldığına işaret eden Başkan Keçeci, “Bir Denizlili olarak sizin de bildiğiniz gibi Denizli, ihracatçı bir kentimiz ve Türkiye sıralamasında 8. sırada yer alıyoruz. Tabii ki hedefimiz daha üst sıralara yükselmektir. Bunu yapabilmek için de ihracatçımızın Eximbank kredilerinden yararlanabilmesini bekliyoruz.  Denizli; sürekli üreten, katma değer yaratan, istihdam sağlayan ve ihracat yaparak ülkeye döviz girişini sağlayan bir kent. Böylesine girişimci bir ruha sahip olan ve ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan bu işadamlarının desteklenerek daha iyi işler başarmasını ve dünya pazarında rekabet edebilir konuma gelmesini sağlamalıyız. Biz devletten herhangi bir yardım almadan bu seviyeye kadar geldik, alt yapımız mevcutfakat şartlar her geçen gün zorlaşıyor ve dünya çok küçük rekabet edebilmemiz içindesteklenmemiz gerekiyor.Sayın Yıldırım’ın bölgemizdeki ihracat potansiyelini çok iyi bildiğini bu nedenle de bundan sonraki süreçte Eximbank kredilerinden yararlanabileceğimizi düşünüyoruz”diye konuştu.

Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, “Ben de bir Denizlili olarak, Denizli’nin potansiyelini ve Denizlili işadamlarının müteşebbis ruhunu biliyorum. Ülke ekonomisine katkı sağlayan ve her zaman daha iyisini yapabilmek için çabalayan Denizli’nin desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda da üzerimize düşeni yapmaya hazırız”dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER