Kefe Yaylası muhteşem doğası ile misafirlerini ağırlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl yenileyerek modern bir hale getirdiği Kefe Yaylası muhteşem doğası ve temiz havasıyla mest ediyor. Vatandaşlar sıcak havadan ve şehir hayatının stresinden kurtulmak için 1350 metre rakımdaki Kefe Yaylasına akın ediyor.

Kefe Yaylası muhteşem doğası ile misafirlerini ağırlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıl yenileyerek hizmete aldığı Kefe Yaylası, bunaltıcı sıcaklardan uzaklaşmak isteyenlerin mekanı oldu. Yayla turizminin bölgede önemli bir noktası haline gelen 1350 metre rakımdaki Kefe Yaylası, muhteşem doğası ve temiz havasıyla bunaltıcı sıcak havadan ve şehir hayatının stresinden kurtulmak için gelen vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Serinhisar İlçesi’nin Yatağan Mahallesi’nde bulunan Kefe Yaylası’nda 171 bin metrekarelik alan içerisinde; restoran, büfe, manav, çay bahçesi, spor alanı, oyun alanları, 24 saat sıcak su, duş, Yörük çadırı ve 300 çadır kapasiteli kamp alanı bulunuyor. Kamp yapmak isteyen ya da günübirlik vakit geçirmek isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kefe Yaylası, ayrıca temiz havasıyla şifa arayan misafirlerin de buluşma noktası özelliğini taşıyor.

KEFE YAYLASI BİNLERCE MİSAFİRİ AĞIRLIYOR

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kefe Yaylası’nın sadece Denizlilileri değil, başta çevre iller olmak üzere pek çok kentten misafir ağırladığını söyledi. Başkan Zolan, “Kefe Yaylamızı geçtiğimiz yıl yenileyerek vatandaşlarımıza yakışır bir düzenleme yaptık. Misafirlerimizin ihtiyaçları noktasında eksiklikleri giderdik. Özellikle çevre illerden gelen konuklarımız var. Kamp yapmak, dinlenmek, sevdikleriyle rahat ve güvenli bir şekilde birlikte vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımızı en iyi şartlarda ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.

“MUTLU VE HUZURLUYUZ”

Çadır yerlerini ayarladıklarını belirten Nermin Koç; “15 sene önce eşim rahatsızdı, buraya geldik çok memnun kaldık. Çadır yerimizi ayarladık, hem piknik yapacağız, hem de çadırımızı kurduk. Önceden sıkıntılarımız vardı. Şimdi market, çeşme gibi tüm tesisler hepsi çok yakın. Yollarımız düzeldi, Büyükşehir Belediyemizden Allah razı olsun. Mutlu ve huzurluyuz” dedi. Kefe Yaylasına eskiden beri geldiklerinin altını çizen Süleyman Koç, şunları söyledi: “Osman Başkanımızdan Allah razı olsun buraları yapıp, yenilediği için. Eskiden rezil oluyorduk, şimdi tuvaletler, banyolar, yollarımız muhteşem. Havası çok güzel. Özellikle göğüs hastalıkları olanlara tavsiye ediyorum.

“ÖNCEDEN BU KADAR BAKIM YOKTU”

Kefe Yaylası’na 20 senedir geldiklerinin altını çizen Şahizer Taşbaş; “Önceden bu kadar bakım yoktu, yollarımız kötüydü, arabalar yaylaya çıkamıyordu yollara taş döşenince şimdi iyi oldu. Buraya herkesi bekliyoruz, havası çok güzel” diye konuştu.Kefe Yaylası’nın çokm güzel olduğunu belirten Begüm Abuşaha, şunları aktardı: “Çok güzel bir yer, genelde hastalar burada doğal yaşam ve iyileşmek için geliyor. Ben de burayı çok seviyorum, rahatça dolaşabiliyorum.” Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu düzenleme ile Kefe Yaylası’nın çok daha güzel olduğunu belirten Hüseyin Cahit Özgören; “Büyükşehirle birlikte Kefe Yaylası her şeyiyle mükemmel bir yer oldu. Yollarımız, ışıklandırmalarımız, mescidimiz akla gelen her şeyimiz çok güzel oldu” diye konuştu.

ISPARTA’DAN GELDİ

Kefe Yaylası’nın temiz havası için Isparta’dan geldiğinin altını çizen Mustafa Çal; “Temiz havası için Isparta’dan geliyorum. Geçen yıl da geldim. Buraya geldim mi, kışın doktora gitmeden, ilaç kullanmadan baharı getiriyorum. Büyükşehir Kefe Yaylası’nı güzelleştirmiş. Eskiden bu düzen yoktu, şimdi daha güzel oldu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER