Kepenek’ten sulama suyuna müdahaleye tepki

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Pınarbaşı Göz Bölgesi’nde çıkan suyun, Recep Yazıcıoğlu Sulama Birliği tarafından kesilerek kendi abonelerine aktarılmasına sert tepki gösterdi.

Kepenek’ten sulama suyuna müdahaleye tepki

Honazlı üreticilerin en önemli su kaynağı olan Pınarbaşı Göz Bölgesi’nden çıkan suyla, Honaz Belediyesi’ne kayıtlı 9 bin 220 abone tarla ve bahçelerini suluyor.

Bu kapsamda bölgenin çok önemli can sularından olan bu kaynakta inceleme yapan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Recep Yazıcıoğlu Sulama Birliği’nin bölgedeki 90 abonesi için suyu keserek çalışma yaptığını gördü. Yaşananlara isyan eden Başkan Kepenek, üreticilerin en yoğun şekilde çalıştığı bu dönemde yaşanılanların akıllara durgunluk verici olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl 780 bin TL kaynak ayırarak üreticilerin sulama suyu konusunda sıkıntı yaşamaması için kanallar yaptıklarını, temizlik yaptıklarını, yollar açtıklarını kaydeden Başkan Kepenek, “Göz Bölgemizden çıkan su, bizim için çok değerli. Bu bölgede yüzlerce üreticimiz tarla ve bahçelerini suluyor. Bu sulama birliği ise bizimle irtibata dahi geçmeden kendi kafalarına göre bu işlemi yapıyor. Belediyenin kurulduğu 1914’ten bu yana sulama suyu konusunda halkımız hiçbir sıkıntı yaşamazken, henüz göreve geleli 1 yıl olmuşken bu şekilde davranılmasını çok manidar buluyorum. Herkes şunu bilsin ki, Honaz’ın kaderine kilit vurdurtmam. Üreticilerimi kimseye ezdirmem ve mağdur ettirmem” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211