KESKİN, HAFTA SONUNU DENİZLİ'DE GEÇİRDİ

KESKİN, HAFTA SONUNU DENİZLİ'DE GEÇİRDİ

CHP eski Genel Sekreteri Adnan Keskin,  hafta sonunu Denizli’de geçirdi. Denizli’de taziye ve düğünlere katılan Adnan Keskin, partililerle hasret giderdi. Keskin, İmamların resmi nikah kıyacak olmasını laikliğe atılan bir bomba olarak değerlendirirken, İstanbul Maçka Parkı’nda, şort giyen kadınları parktan çıkarmaya çalışan güvenlik görevlisinin davranışını değerlendirdi.

Siyasete başladığı ilk günden bu yana, hemşerilerinin iyi gününde, kötü gününde hep yanında olmaya özen gösteren CHP’li Adnan Keskin, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz partililerin ailelerine taziye ziyaretlerinde bulunurken, evlenen vatandaşlarımızın da düğünlerine katıldı.

MÜFTÜLERİN GÖREVİ HALKA DİNİ ANLATMAKTIR
Müftülerin görevinin halka dini anlatmak olduğunu belirtirken, Keskin,"Müftü dini anlatırken kadınları yönlendirmeye çalışacak, özel hayata ilişkin her konuya karışacak ve kadınları toplumun dışına itecek. Bizce tasarının amacı budur. Müftünün kıyacağı nikah resmi nikah değildir ve medeni hukuka aykırıdır" diye konuştu.

AKP ANTİ LAİK YASALARI GERİ GETİRMEYE ÇALIŞIYOR
İl ve ilçe müftülerine nikah kıyma yetkisi vermenin 'medeni kanunu yok etmeye dönük bir tavır' olduğu görüşünü dile getiren Keskin, Türkiye'nin halen en büyük sorunlarından birinin kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmesi olduğunu belirterek "Müftülerin nikah kıyacak olabilmesi demek, resmi nikahın daha kolay şekilde kıyılabilecek olması demek. Müftüler, istedikleri kişileri istedikleri zaman evlendirecek demek. AKP'nin anti laik ve şer-i yasaları geri getirme çabası ortadadır" dedi.

KADINLARIMIZ BAŞ TACIMIZDIR
Maçka Parkı’ndaki şortlu kadınları dışarı çıkarmaya çalışan güvenlik görevlilerinin yaptıklarını ‘Akıl tutulması’ olarak nitelendiren Keskin, “Bu günlere pat diye gelinmedi. Her gün kadınları itibarsızlaştıran hükümetin bütün gayreti ve çabası kadını eve kapatmaktır. Yapılanlar insanlık dışı olaylardır. Kadınlar öldürüyor, kadınlara tecavüz ediliyor, çocuk gelinlerin sayısı her geçen gün artıyor ve AKP Hükümeti sadece susuyor. İnsanları yaşamına karıştılar, kaç çocuk yapacaklarına karıştılar, hamile kadın dışarı çıkmasın dediler. Gülen kadın iffetsiz kadındır dediler. Bu yaptıkları insanlık dışıdır. Kadınlar, bizim anamız, bacımız, eşimiz. Kadınları ötekileştiremezsiniz. Ulu önder Atatürk’ün yıllar önce kadınlara verdiği bütün değerleri yerle bir etmek için uğraştınız. Ancak ne biz, ne de kadınlarımız bunlara izin vermeyecek ve bütün haklarını koruyacaklardır. Şimdi sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin aydın, çağdaş bireylerine, vatandaşlarına geldi. Hep birlikte şeriata karşı savaşacağız ” şeklinde konuştu.

KESKİN, HAFTA SONU MESAİ YAPTI
CHP eski Genel Sekreteri Adnan Keskin, CHP önceki Dönem İl Sekreteri Nevzat Deniz’i,Pamukkale Güvenlik sahibi İbrahim Erkaslan'ı, Gürkan Ersoy'un oğullarının sünnetine, Hüsamettin Solak'ın kızının düğününe, CHP İl Sekreteri Hasan Alkan’ın düğününe katıldı. Keskin, işadamı Hüseyin Bağcı'yı, emekli öğretmen Hasan Durdu’yu, CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Musa Coşkun ve kardeşlerinin düzenlediği Mevlide katılırken, CHP eski ilçe yöneticisi ve meclis üyesi Şevket Yılmaz’ı ziyaret etti. Keskin ikinci gün geçirdiği trafik kazası nedeniyle yaşamını yitiren İbrahim Düzen’in annesi Semra Düzen’e ve trafik kazasında yaşamını yitiren CHP’nin isimsiz neferi Zafer Böber'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221