“KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN FATİHİ ERBAKAN’DIR”

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44’üncü yıl dönümü nedeniyle yazılı açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk; Kıbrıs Barış Harekatı’nın asıl fatihinin Erbakan olduğunu söyledi.

“KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN FATİHİ ERBAKAN’DIR”

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44’üncü yıl dönümü nedeniyle ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu. Başkan Öztürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. Yıldönümü. Kıbrıs Adası’ndaki Müslümanlara yapılan zulmü ortadan kaldırmak için Erbakan Hoca’nın verdiği tarihi harekat emriyle 20 Temmuz 1974 tarihinde ordumuz ‘aşılamaz’ denilen Beş Parmak Dağları’nı kısa sürede aşarak başarılı bir harekatla Müslümanları zulümden kurtarıp, adada tekrardan huzur ve barışı tesis ediyor. Ve böylece Kıbrıs zaferiyle necip milletimiz 200 yıl aradan sonra tekrardan toprak kazanmış oluyor. Kıbrıs Barış Harekatı, 1682’deki 2. Viyana Bozgunu’ndan sonraki 3 asırlık sürede yaptığımız tek fetih harekatıdır. O dönemde çıkarma yapmayı koalisyonun küçük ortağı Erbakan ikna etti. İngiltere ve ABD’nin ordumuzu duraklatma çalışmalarını dikkate almadı. 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın asıl mimarı ve kahramanı Milli Görüş Lideri Rahmetli Prof.Dr. Necmettin Erbakan’dır. Diğer siyasi liderler çıkarma yapmayı ‘çılgınlık’ olarak gördüler. Türkiye büyük Kıbrıs zaferi ile 1699’daki Karlofça Antlaşması’ndan sonra ilk defa, hem de stratejik toprak elde etti. Bu Harekatla askerimizin hala efsanevi gücüne sahip olduğu görüldü.”

“MİLLİ BAYRAMLA TAÇLANDIRILMASINI TEKLİF EDİYORUZ”
Kıbrıs Barış Harekatıyla küresel güçlerin Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğü karşısında etkisiz kalacağının ortaya çıktığını dile getiren Başkan Öztürk; “Bu zafer Cumhuriyet döneminde bir dönüm noktası oldu. Kıbrıs’ı almanın yanında elimizde kalmasının da alt yapısı oluştu. Türkiye milli bir duruşla küresel güçlere muhtaç olmadan kendi gücüyle varlığını sürdürebileceğini gösterdi. Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi olarak, Kıbrıs Barış Harekatı’ndaki ruh ve şuurun gelecek nesillere aktarılabilmesi için 44’üncü yılında, 20 Temmuz’un Kıbrıs Zaferimizi anma günü kabul edilmesini ve Milli Bayramla taçlandırılmasını teklif ediyoruz. Herkes şunu bilsin ki bütün zaferler inancımızla kazanılmıştır.  Anadolu Gençlik Derneği olarak, Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıl dönümünde, harekatın başlatma talimatını veren ve harekatın baş mimarı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı, Kıbrıs Barış Harekatı’ndaki Şehitlerimizi rahmetle anarken gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

                           

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER