KILIÇDAROĞLU; 'BİNAYI ALDIK ŞİMDİ SIRADA BÜYÜKŞEHİR VAR'

KILIÇDAROĞLU; 'BİNAYI ALDIK  ŞİMDİ SIRADA BÜYÜKŞEHİR VAR'

Geçtiğimiz Perşembe Denizli’ye gelen ve 7 katlı Denizli CHP yeni il binasını açan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İl Başkanlığı binasının hayırlı olmasını diledi. CHP Lideri sanki Denizli CHP’de bir süredir dillerden düşmeyen ve heyecan yaratan “Adnan Keskin Büyükşehir’e Soyunuyor” kulislerini duymuş ve biliyor gibi kendinden emin bir şekilde; “Denizli’de Büyükşehir’i alacağız” demesi başkentli politika yorumcularının da dikkatini çekti. Acılış konuşmasında asıl hedefin Denizli, Büyükşehir Belediyesi'ni almak olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Denizli'yi marka kent haline getireceklerini belirtti. İzmir, Muğla ve Aydın Büyükşehir belediyelerinin uygulamalarını anlatan Kılıçdaroğlu "Binayı aldık, ikinci olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız. Kırsal kesimle büyükşehir nasıl çalışır, onu göstereceğiz. Kırsaldaki her ürünü Denizli Büyükşehir Belediyesi, CHP  iktidarında değerlendirecek. Muğla'ya, Aydın'a, İzmir'e gidin. Çiçek mi alınacak, süt mü alınacak, kooperatifle işbirliği yapılıyor. Süt mü alacaksınız, İzmir'de her sabah  ailelerin kapısına iki şişe süt bırakılıyor. Herkes memnun. Aynısını Denizli'de yapacağız.Denizli'yi Ege Bölgesi'nin bir markası haline getireceğiz. Denizli'nin gücüyle  halkın gücüyle yapacağız" dedi.

SİYASİ YORUMCULAR HEM FİKİR; DENİZLİ’DE KESKİN RÜZGARI ESİYOR
Kılıçdaroğlu’nun bu konuşmaları önce meydanda büyük alkış aldı, ardından da siyasi yorumcular ve gözlemciler tv programlarında bol bol Denizli’den söz etmeye başladılar. Sık sık Denizli’deki büyükşehir başkanlık yarışına dem vurdular.. Politika yorumcuları; TRT 1’de yayınlanan Enine Boyuna programında  “Denizli CHP’de şimdiden 2019 Büyükşehir seçiminin konuşulmaya başladığını ve Denizli’de şu aralar Adnan Keskin Rüzgarının estiğine” değinerek; “Sanırız bunu gören ve hisseden CHP Lideri Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği bu kentte ‘2019 seçimlerinde Denizli Büyükşehir’i alacağız’ diye haykırdı. İddialı konuştu” dediler. Siyasi  yorumcular, “Sayın Kılıçdaroğlu bu iddialı konuşması ile adeta kurt politikacı Adnan Keskin’i işaret etti. Sanki Keskin’in adaylığına vurgu yaptı” ifadeleri kullandılar. 

“İL BAŞKANI, BASMACI İSMİNİ NİYE ANONS ETMEDİ?” TARTIŞMASI..
Dün yazdık; “CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun açılışın yapılacağı parti binası önündeki miting alanında kürsüye çıkmasından birkaç dakika önce anonsa başladı. Bu anonslarında; Denizli Milletvekillerimiz ‘Kazım Arslan ve Gülizar Biçer Karaca burada” duyurusu yapan CHP İl Başkanı Sancar her nedense meydanda bulunan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı ismini söylemedi ve es geçti. İl Başkanı Teoman Sancar’ın bu tavrı Denizli CHP’de tepkilere yol açtı ve ‘skandal’ sözleri ile yorumlandı. Olayın arka planındaki gerekçe ise duyan herkesi şaşkına çevirdi..”

MELİKE BASMACI; “YOK BÖYLE BİRŞEY”
İşte bu kulis yazımız üzerine akşam saatlerinde CHP’li Milletvekili Melike Basmacı’dan bir mesaj aldık. Basmacı olayın anons bölümüne değil de “maddi pazarlık” bölümüne itiraz ediyor ve “Böyle bir konuşma yok, yazışma yok. Başkanın hayalindeki neden buysa daha da üzüldüm. Odak noktasının bu olması kötü. İdeoloji, inanç, ekip, grup bunlar için savaşırım. Ama tekrar söylüyorum odak noktası bu ise üzüldüm..” diyordu. CHP İl Başkanı Teoman Sancar’ın parti binası açılışında CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun da bulunduğu ortamda CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacının adını anons etmemesi iddiası ve yine iddiaya göre gerekçesi ile ilgili en net açıklama Basmacı’nın bu açıklaması oldu. Bizden duyurması..

SANCAR VE TABU’DAN YANIT VAR
Yine dünkü yazımızda “Artık bu Denizli’de yerel yönetimi alalım” diyen CHP Denizli örgütleri şu sıralar “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı hangi aday isimle kazanabiliriz?” diye sorup ve bu konuda kafa yorarken, İl Başkanı Teoman Sancar’ın da bununla ilgili bir “A” Planı’nın bulunduğu öne sürüldü, diye yazmıştık. Ardından da iddiaya göre Sancar’ın planını anlatmıştık.  Buna göre Sancar şimdilerde yapılacak İl Kongresinde; “Yeniden aday olacak ve seçimi alacak.. Ardından da zamanı geldiğinde İl Başkanlığı’ndan istifa ederek Büyükşehir Başkan Adaylığını açıklayacak. Bu arada yerine de il yönetimine aldığı ve başkan yardımcısı yaptığı Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu’yu getirecek” demiştik. İşte bu kulis yazımıza da hem İl Başkanı Sancar’dan, hem de Pamukkale CHP İlçe Başkanı Tabu’dan küçük birer itiraz geldi. Tabu; “İlginç bir kulis haberi olmuş Sayın Kaya. Emeğinize sağlık. Lakin duyumlarınızın doğru olmadığını da söylemeliyim” derken, “Sizin Pamukkale’de tek aday olarak seçime gideceğiniz söyleniyor, ne diyorsunuz. Rakip var mı?” sorumuzu ise; “Siyasette 24 saatin bile çok uzun bir süre olduğunu öğrettiler bize üstadlarımız, erken konuşmamayı tercih ederim” diye yanıtlıyordu.

TEOMAN SANCAR’I KUTLAMAK GEREK
Öte yandan CHP Denizli  İl Başkanı Sancar ise; “Maksat hasıl olmuş, birileri alev almış.. Yazdıklarının tümü delillidir umarım.. Teşekkürler.. İl binamız gerçekten Türkiye de ilk..” diye mesaj gönderdi.. Evet, burada Teoman Sancar’ın CHP adına, Denizli CHP adına mülkiyle birlikte CHP’ye kazandırdığı bu parti binası gerçekten önemli bir hizmet ve siyasi başarı.. Biz de kendisini bundan dolayı kutlamadan edemiyoruz..

BEKİR ÇAPAR ARTIK BOZKURT NOTERİ
Yaptığı sert ve sivri çıkışlar gerekçesi ve hatta “AK Partili Belediye Başkanı Osman Zolan’ı övmek suçuyla” partisinden ihraç edilen CHP Denizli Büyükşehir Meclis Üyesi (eski) Bekir Çapar Bozkurt Noteri oldu. Politikanın ünlü aktörü Çapar bu görevi nedeniyle (Bağımsız) Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevinden de istifa etti. Çapar, Noter olduğu için tüm diğer görevlerinden de ayrıldı. Çapar’a görevini ve mazbatasını Çardak Cumhuriyet Savcılığı takdim etti.

HACI ŞERİF “ABD VİZE YASAĞI BANA VIZ GELİR”
Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye uyguladığı ABD Vizesi Ambargosuna bir yorum ve eleştiri de Denizlili ünlü işadamı, Hacı Şerif Lakaplı Necip Helvacı’dan geldi. Pasaportunda 2024 yılına kadar devam eden 10 yıllık ABD Vizesi bulunan Necip Helvacı, “Sonuçta benim bu yasakla ilgili kişisel bir sıkıntım yok. Çünkü 2024 yılına kadar ABD vizem var. Ancak ben bu işe çok kızıyorum. Asıl bize vize yasağı uygulayan ABD kaybeder. Türkiye ve Türk insanı bu dünyada ABD’ye en iyi niyetler besleyen millettir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER