Kış turizminin gözdesi; Denizli Kayak Merkezi

Kış turizminin cazibe merkezi haline gelen Denizli Kayak Merkezi, sezonun açılmasıyla birlikte karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarmak isteyenlerin akınına uğradı. Kristal kar kalitesiyle yoğun ilgi çeken Ege'nin en büyük kayak merkezi toplam 13 kilometre uzunluğundaki 9 adet pisti ile dünya standartlarında hizmet veriyor.

Kış turizminin gözdesi; Denizli Kayak Merkezi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin kış turizminde de önemli bir cazibe merkezi haline gelmesi amacıyla hayata geçirdiği Tavas İlçesi’nin Nikfer Mahallesi’ndeki Denizli Kayak Merkezi, geçen hafta kar kalınlığının istenen düzeye ulaşmasıyla sezona “Merhaba” dedi.

Şehir merkezine 75 kilometre uzaklıktaki 2 bin 420 rakımlı Bozdağ'da bulunan Denizli Kayak Merkezi, hafta sonu karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarmak isteyen vatandaşların akınına uğradı. 7'den 70'e Denizli ve çevre illerden yoğun ziyaretçi alan Ege'nin en büyük kayak merkezi toplam 13 kilometre uzunluğundaki 9 adet pisti ile hizmet veriyor. Amatör ve profesyonel kayakçılar ile snowboard yapmak isteyenlerin aradığı tüm imkanları barındıran Denizli Kayak Merkezi kristal kar kalitesiyle de yoğun ilgi çekiyor.

TURİZM KENTİ; DENİZLİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, doğa, kültür, termal sağlık, yayla, kongre, yamaç paraşütü ve inanç turizmi gibi birçok turizm çeşidini bünyesinde barındıran Denizli’nin bir turizm kenti olduğunu belirterek, Denizli Kayak Merkezi’nin alternatif turizm anlamında önemli bir yatırım olduğunu söyledi.

Denizli'nin Türkiye'de en fazla turist gelen 5’inci il olduğunu kaydeden Başkan Osman Zolan, Denizli Kayak Merkezi ile bu rakamı daha üst seviyelere taşımak istediklerini vurgulayarak, “Denizli Kayak Merkezimiz kış turizminin ve kayak tutkunlarının gözdesi oldu. Kayak merkezimiz sadece hemşehrilerimizin değil ülkemizin dört bir tarafından gelen ziyaretçileri ağırlıyor, Denizlimiz kazanıyor. Karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarmak isteyen herkesi Ege'nin en büyük kayak merkezine bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER