KİTABINI AL, UÇURTMAYI KAP

KİTABINI AL, UÇURTMAYI KAP

Yaz tatiline giren öğrenciler için kampanya başlatan Özlem Kitapevi, en çok okunanların da yer aldığı bölümlerden 50 TL’lik kitap alışverişi yapan ve karnesini getiren öğrencilere, uçurtma hediye ediliyor.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle Denizli’de öğrenciler yaz tatiline girdi. Tatilde bol bol dinlenip, gezip, eğlenecek olan öğrenciler, ‘tatilde kitaplardan da uzak kalmasınlar’ diye Özlem Kitapevi tarafından bir kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında öğrenciler için özenle hazırlanan ve en çok okunanların da yer aldığı bölümlerden 50 TL ve üzeri kitap alışverişi yapan ve karnesini getiren öğrencilere, uçurtma hediye ediliyor. Kampanya hakkında bilgi veren Özlem Kitapevi Sahibi Ozan Özkan; “Yaz tatili için çocuklarımıza en çok okunan çocuk kitaplarını seçtik. Her sınıfa uygun olarak ayırdık ve raflarımıza yerleştirdik. Sınava hazırlanan öğrenciler için çok özel kitaplarımız var. Yabancı dil öğrenmek isteyen öğrenciler için geliştirici sesli kitaplar mevcut. Yüzlerce çeşit kitap içerisinden kendilerine en uygun kitabı bulabilme şansları var. Amacımız çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Bu maksatla bir kampanya oluşturduk. Çocuklar kitapevine gelecekler, raflardaki kitapları inceleyecekler, kitaplara dokunacaklar, beğendiklerini alacaklar. 50 TL ve üzeri kitap alışverişi yaptıklarında ve karnelerini gösterdiklerinde uçurtması bizden oluyor” dedi.

“KİTAP ÖZELLİKLE ÇOCUKLARIN EN İYİ DOSTUDUR”
Kitap okumanın önemini vurgulayan Özlem Kitapevi Kurucusu Ahmet Fuat Özkan; “Çocuklar tatilde; müzik dinleyecek, resim yapacak, doğaya bakacak, koşacak, yuvarlanacak, hayvanlarla bitkilerle uğraşacak, denize gidecek, yüzecek. Bunun yanında da mutlaka kitap okusunlar. Kendi yaşlarına ve zevklerine uygun kitaplar alsınlar. Kitap okuyan çocuk kendini daha iyi ifade eder. Daha özgüvenli olur. Konuşma tarzını dahi etkiler. Kitap okuyan çocuğun yorum yapabilme kabiliyeti de gelişir. İnsanlarla daha iyi iletişim kurar. Hayal dünyası genişler. Kitap özellikle çocukların en iyi dostudur” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK   

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER