KİTAP FUARI, DENİZLİLİ YAZARLARI DA OKURLARIYLA BULUŞTURUYOR

KİTAP FUARI, DENİZLİLİ YAZARLARI DA OKURLARIYLA BULUŞTURUYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı olan Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı, ünlü yazarların yanında Denizlili yazarları da okurlarıyla buluşturuyor.

Kitapseverlerin heyecanla beklediği Ege’nin en büyük kitap fuarı 30 Mart’ta kapılarını açtı. Yüzlerce yazar ve yayınevinin Denizlililerle buluştuğu Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı, ilk günden itibaren yoğun ilgi ile karşılaştı. Fuar, ünlü yazarların yanında Denizlili yazarları da okurlarıyla buluşturuyor. Kitap fuarında Denizli Büyükşehir Belediyesi standında yerini alan Denizlili Yazar Mukaddes Pekin Başdil, “Fuar bu yıl da çok güzel gidiyor. İnanılmaz bir kalabalık ve ilgi var. Belki geç kalındı ama Denizli’nin hak ettiği bu fuar ilimize çok yakıştı. Ben öncelikle Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bende iki kitabımla birlikte fuarda yerimi aldım. Okurlarla buluşan ilk kitabım Hayat Sevgi Demektir oldu. Bu kitabımda birçok yer de ve dergide yazdığım makaleler, İkinci kitabım olan Hayatın Akışı’nda ise, daha sonra yazdığım makaleler yer alıyor. Hepsi kişisel gelişimle ilgili kitaplar. Hepsi düşündüren ya da bir tık dokunan ve enerji veren kitaplar. Denizli çok sevdi ve Türkiye’nin birçok yerinde de okunuyor. Ancak fuarla birlikte Denizli’ye ve kitapseverlere açılmak benim için büyük bir onur oldu. Ayrıca yazılmış olan 3 kitabım daha var ancak bir türlü çıkaramadık. Ve inşallah hedefimiz Newyork kitap fuarı” diye konuştu.

 “OKUMAK AYDINLATIR, OKUMAK ÇAĞDAŞLAŞTIRIR”
Fuarda Başarırlar kitap ve kırtasiye olarak stant açan İlker Kalaycı, “Kitap fuarının Denizli’de 2’ncisi düzenleniyor. Gayet de başarılı bir etkinlik. İlk iki gün biraz durgun geçti hatta hüzünlendik. Acaba bundan sonraki günlerde de böyle durgun mu geçecek diye sorduk kendimize ama geçtiğimiz Pazar gününden itibaren buradaki bütün stantlar çok mutlular. Geçen sene buradaki salonun yüzde 70’lik kısmı kullanılıyordu bu sene ise tamamı kullanıldı. Bu sebeple de ne kadar kalabalık olur ise olsun geçen sene ki gibi izdiham olmuyor. Daha ferah bir şekilde vatandaşlar alışverişini yapabiliyor. Biz yıllardan beri ticari misyonumuzun yanında hep vurguladığımız bir şey var, günümüz dünyasında artık mücadele ilim ve irfan ile yapılıyor. Aydınlanan bir Türkiye ve tüm dünya ülkeleri ile yarışan bir Türkiye istiyorsak önce özellikle çocuklarımıza düzgün bir eğitim vermeliyiz. Eğitim için en önemli başlangıç noktası da onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek. Biz satın aldığımız kitapları satışa sunmadan önce okuyup değerlendiriyoruz ve çocuklarımızın yapılarına, bizim Türk kültürümüze  uygun mu, çocuğa bir şey kazandıracak mı buna bakıyoruz ve en sonunda raflarımıza koyuyoruz. Ticari misyonumuzun yanında asıl amacımız çocuklara kitap okuma alışkanlığı kandırabilmek oldu. Bunun için birbirinden farklı projeler de üretiyoruz. Örneğin yarışmalar yapıyoruz ki; okuma alışkanlığı kazansın ve sürekli okur hale gelsinler. Okumak aydınlatır, okumak çağdaşlaştırır” şeklinde konuştu.

FUAR DENİZLİLİ YAZARLARI AĞIRLADI
Ayrıca fuarda Denizlili yazarlarda yerini aldı. Abdullah Aksoy, Reyhan Şen, Ramazan Efe, İsmail Gökçe, Abdülkadir Uslu, Reyhan Pervanlar Karaalp, Hüsamettin Tat, Mehmet Aslan, Ezgar Ergün de kitapseverler buluştu, onlar için kitaplarını imzaladı.

“SEVGİDEN BAŞKASI YALANDIR YALAN”
Denizli büyükşehir Belediyesi standında okurlarıyla buluşan Denizlili Ozan Durmuş Ali Bozbıyık da fuardan ve gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu dile getirdi, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi için bir şiir okudu. İşte Bozbıyık’ın ekibimize okuduğu o şiir şöyle;

İnsanın misali ağaçta yaprak

Bir gün yere düşüp oluyor toprak

Bu ölümlü dünyada bir sevgi bırak

Sevgiden başkası yalandır yalan

Yüküm sevgi ben alana satarım

İnsanlara sevgi ile bakarım

Ne insanı üzer ne de gönül yıkarım

Sevgiden başkası yalandır yalan

Kul durmuşum insan olmak ise çabam

Sevgi ile hoşgörü ile olsun merhaban

Sevmese davarı gütmezdi çoban

Sevgiden başkası yalandır yalan

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER