'KIZ KARDEŞİM' EĞİTİMİNİN SERTİFİKALARI VERİLDİ

'KIZ KARDEŞİM' EĞİTİMİNİN SERTİFİKALARI VERİLDİ

Denizli’de geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen “Kız Kardeşim” eğitimlerine katılan kursiyerlere, sertifikaları verildi. Sertifika töreninde Denizli’deki kadın istihdamı ve kadın girişimciliğine dikkat çekildi.

Denizli Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Denizli İş Kadınları Birliği Derneği’nin (DİKAB) ev sahipliğinde, Coca-Cola Türkiye, Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleşen “Kız Kardeşim” Projesi kapsamında eğitimlere katılım sağlayan 170 kursiyer ve 29 mentörlük eğitimi alan katılımcıya sertifikaları verildi. Denizli Ticaret Odası’nda (DTO) düzenlenen törene; DTO Başkan Vekili Salih Sarıkaya, Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Semra Akça Acar, Coca-Cola Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Zeynel Çağlar ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

“DENİZLİ’DE İSTİHDAM EDİLENLERİN YÜZDE 43’Ü KADINLARDAN OLUŞMAKTADIR”
Törende konuşan Denizli Ticaret Odası Başkan Vekili Salih Sarıkaya, Denizli’deki kadın istihdamına vurgu yaparak, “Denizli’de 4/a kapsamında istihdam edilen 223 bin kişinin yüzde 43’ü kadınlardan oluşmaktadır. İstihdama yeni kaydedilen 8 bin 250 kişinin de 4 bin 170’i kadındır” dedi. Denizli Ticaret Odası olarak eğitime önem verdiklerini söyleyen Sarıkaya, “Bu yılın Şubat ayında, Denizli Ticaret Odamızın ev sahipliğinde kadınlarımızın evlerinden çıkarak, özgüvenli bireyler olarak, meslek ve iş sahibi olmaları amacıyla ‘Kızkardeşim’ temalı eğitim çalışmasına başlamıştık. Bu eğitim çalışmasının sonunda, 170 kursiyerimize sertifika veriyoruz. Başarı belgelerini alan kursiyerlerimize de başarılı bir gelecek diliyorum” diye konuştu.

“DENİZLİ’DEKİ ŞİRKET ORTAĞI DURUMUNDA OLAN YAKLAŞIK 2 BİN 500 KADIN GİRİŞİMCİ BULUNUYOR”
Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Akça ise Denizli’nin kadın girişimciliği bakımından bölgenin ve ülkenin önemli merkezlerinden biri olduğunu belirterek, DTO kayıtlarına göre Denizli’de şirket ortağı durumunda olan yaklaşık 2 bin 500 kadın girişimci bulunduğu bilgisini paylaştı. Coca-Cola olarak, 2020 yılına kadar tüm dünyada 5 milyon kadının ekonomik ve toplumsal hayattaki varlığını güçlendirmek için pek çok çalışma yürütmekte olduklarını belirten Coca-Cola Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Zeynel Çağlar ise “Projenin adını kadınlarımızdan ilham alarak belirledik. Kadınlar arasındaki dayanışma kavramından yola çıkarak ‘Kız Kardeşim’ adını verdik” dedi. Konuşmalar sonrasında kursiyerlere sertifikaları verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER