‘KIZ KARDEŞİM’ PROJESİ’NDEN ‘İNTERNET GÜVENLİĞİ’ EĞİTİMİ

Kız Kardeşim Projesi kapsamında oluşturulan Eğitim TIR’ı Denizli’ye geldi. 2 gün boyunca İncilipınar Parkı’nda konumlandırılan TIR’da 18-55 yaş arası kadınlara internet güvenliği hakkında eğitim verildi.

‘KIZ KARDEŞİM’ PROJESİ’NDEN ‘İNTERNET GÜVENLİĞİ’ EĞİTİMİ

Kadınların ekonomik ve sosyal konumlarının güçlenmesi, bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlamak ve fırsat yaratmak amacıyla, Coca-Cola Türkiye, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İstanbul Teknik Üniversitesi ve Habitat Derneği işbirliğiyle yürütülen ‘Kız Kardeşim Projesi’ kapsamında gezici eğitim TIR’ı Denizli’ye geldi. 2 gün boyunca İncilipınar Parkı’nda konumlandırılan TIR’da gruplar halinde Denizli’deki, 18-55 yaş arasındaki çalışan kadınlara internet güvenliği hakkında ücretsiz eğitim verildi.

“HEDEFİMİZ 9 BİN KADINA ULAŞMAK”
Proje hakkında bilgiler veren Operasyon Koordinatörü Uğurcan Top; “Projemiz 2018 yılının Ocak ayında başladı. Aralık ayında sona erecek. Kadınların ekonomik hayata katılım konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amacıyla yürütülen Kız Kardeşim Projesi bu eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynayacak.  Proje, 2018 yılı içerisinde 7 bölgeden 30 ilde gerçekleştirilecek eğitimler yoluyla 9 bin kadına ulaşacak. Hedefimizin yüzde 70’ine ulaşmış durumdayız. Gezici eğitim TIR’ımızın yeni durağı Denizli oldu. Denizlili çalışan, üreten kadınları TIR’ımızda ağırladık. Eğitimlerimiz oldukça verimli geçti. Denizlili kadınlar eğitimleri ilgiyle takip etti” dedi.

“500 MÜLTECİ KADINA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ VERİLECEK”
“Proje kapsamında, girişimci olmak ve ekonomik hayata katılmak isteyen kadınlara girişimcilik, finans, bilişim ve iletişim alanlarında eğitim müfredatları aktarılarak destek sağlanacaktır” diyen Operasyon Koordinatörü Uğurcan Top sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca proje illerinin bazılarında fikir üretme ve girişimcilik kampları ile kadın girişimcilerle ilham buluşmaları gerçekleştirilecektir. Proje yerel eğitimlerine ek olarak İstanbul, İzmir, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mersin’de 500 mülteci kadın için de girişimcilik eğitimleri verilecek. Denizli’den sonra TIR’ımızın bir diğer durağı Aydın olacak. Ardından TIR’ımız Kayseri’ye geçecek. Orada da eğitimlerimizi sürdüreceğiz.”

“EĞİTİM VERDİĞİMİZ KİŞİLERLE BAĞLANTILARI KOPARMIYORUZ”
Eğitimlere dair açıklamalarda bulunan Kız Kardeşim Projesi Gönüllü Denizli Eğitmeni Cansu Deda; “Eğitim TIR’ında para yönetimi konusunda kadınlara eğitimler veriyoruz. Özellikle kadınların evde yaptıkları ürünleri daha iyi satabilmeleri için mobil fotoğrafçılık, internet reklamcılığı gibi eğitimler sağlıyoruz. Bunun dışında internet güvenliği ve internet kullanımına dair segmentimiz var. Eğitimlerden sonra eğitim verdiğimiz kişilerle bağlantıları koparmıyoruz. Şuanda çok güzel şeyler yapıyorlar. Eğitimlere başvuru yapmak veya bilgi almak isteyenler‘kizkardesim.net’ adresinden bizlere ulaşabilirler” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA – ALPER PARLAK 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205