‘KIZILAY’ DERGİSİ OKURLARLA BULUŞTU

Medya Karapınar’ın Siyaset D Dergisi’nin ‘Kızılay’ özel sayısı, okurlarıyla buluştu. Dergi, Bereketli Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen lansman toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı.

‘KIZILAY’ DERGİSİ OKURLARLA BULUŞTU

Türk Kızılay’ı Denizli Şubesine özel hazırladığı ve geniş kesime dağıtılacak olan ‘Kızılay Özel Sayısı’nın lansman toplantısı gerçekleşti. Bereketli Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen lansmana; siyaset, iş, spor dünyasından önemli isimler de katıldı. Şehrin önde gelen isimlerinin Kızılay hakkında görüşlerini içeren slayt gösterinin de yayınlandığı lansmanın açılışında konuşan Mustafa Karapınar, “Tematik yayın anlamanda Denizli’de önemli bir boşluğu dolduran Siyaset D Dergimizi okurlarımız ile buluşturmaya devam ediyoruz. Ana dergimizin yanında geçtiğimiz ay yayınladığımız ‘Öğrencinin Sesi’ özel sayımızın ardından kamu yararına hizmet veren Türk Kızılay’ı Denizli Şubesi’nin çalışmalarının yer aldığı ve ilk kez yayınlanan ‘Kızılay Özel Sayısı’ okurlarıyla buluştu. Özel sayılarımız ileriki aylarda da çeşitli konularda devam edecek” dedi.

OTÇU, KIZILAY’IN 150. YAŞINI KUTLADI

Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu; şunları aktardı: “Kızılay bu sene 150. yaşını idrak ediyor. Bir kısım idealist doktor tarafından 1968 yılında Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti adı altında faaliyete başlayıp daha sonra ‘Hilal’i Ahmer’ adını alan bu iyilik hareketi şimdi kısaca Kızılay olarak anılıyor. Türk Kızılay’ı ihtiyaç anında dayanışmanın, ızdırap anında şevkatin, farklılıklar karşısında hoşgörünün ve savaşın en kızgın anında insancıllığın, merhametin ve tarafsızlığın simgesi. Kızılay’ın faaliyetleri zaman ve mekanla sınırlı olmayıp çalışan ve gönüllüleri ile birlikte her an aksiyona hazır halde bekleyen büyük bir organizasyon. Bu dev çınar bir buçuk asırdan beri dünyanın dört bir tarafında ay yıldızlı bayrağımızın yanında Kızılay Hilal’ini onur ve gururla dalgalandırmakta…”

“DERGİDE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM”

Son olarak Kızılay özel sayısı için Medya Karapınar’a teşekkür eden Erdal Otçu, “Bugün burada bizi kırmayarak davetimize katılıp, yalnız bırakmayan dostlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Kızılay Denizli Şubesi olarak yapmış olduğumuz çalışmaların, faaliyetlerin ölümsüzleştirilmesi gelecek nesillere aktarılması anlamında bir dergi çıkarmaya karar verdik. Medya Karapınar ailesinin de katkılarıyla birlikte Kızılay Denizli Şubesi’nin yaptığı çalışmaları, yardım faaliyetlerini, kan bağışçılarını, maddi bağışçıları, yönetim kurulumuzun röportajlarını kapsayan bir dergi yayınlandı. Bu dergide emeği geçen Mustafa Karapınar’a ve Medya Karapınar ailesine teşekkür ederim’’ dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211