KIZILAY KAN MERKEZİ'NİN 18'İNCİSİ DENİZLİ'YE YAPILDI

KIZILAY KAN MERKEZİ'NİN 18'İNCİSİ DENİZLİ'YE YAPILDI

Geçtiğimiz yıllarda arsası Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bağışlanan arsa üzerine Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 18’inci Bölge Kan Merkezi oluşturuldu. Güney Ege Bölge Kan Merkezi olarak isimlendiren merkez; Uşak, Marmaris ve Denizli illerine hizmet verecek.

Denizli’nin büyüme ve gelişmesi her alanda devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda arsası Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bağışlanan arsa üzerine Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 18’inci Bölge Kan Merkezi oluşturuldu. Güney Ege Bölge Kan Merkezi olarak isimlendirildi. Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü’ne atanan Ordu’dan Cengiz Dönmez; 1 Aralık’ta, Bölge Kan  Merkezi Müdürlüğü’ne atanan Dr. İbrahim Ünlü  ise 15 kasım’da göreve başlayacak. Bölge Müdürlüğü; Denizli, Uşak ve Marmaris’e hizmet verecek.  

“MÜSTAKİL BİR KAN MERKEZİ OLARAK FAALİYETE BAŞLAYACAĞIZ”
Konuyla ilgili açıklama yapan Kızılay Deneği Başkanı Erdal Otçu; “Denizli Büyükşehir Belediyesi yıllar önce Karahasanlı Bölgesi’nden bize arsa tahsisinde bulunmuştu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Arsa olarak bağışlandıktan sonra Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile temasa geçildi. Orada hem Bölge Kan Merkezsi Hem de Bölge Kan Merkezi olması için görüşmeler yapıldı. Netice olarak Türkiye’nin 18’inci kan merkezi olması üzerinde mutabakat sağlandı. Kızılay Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü burada Türkiye’nin 18’inci Bölge Kan Merkezi binasını inşa etti. İsmini de Güney Ege Bölge Kan Merkezi olarak koydu. Önümüzdeki günlerde hem Bölge Kan Merkezi Müdürü hem de Kan Bağış Merkezi Müdürleri Denizli’ye gelecek. Her ikisi de birden çalışmaya başlayacaklar. 15 Kasım ve 1 Aralık’ta göreve başlamalarını bekliyoruz. İki müdürümüz de göreve başladıktan sonra artık Uşak ve Marmaris Kan Bağış Merkezleri bağlanmış olacak. Biz de müstakil bir kan merkezi olarak faaliyete başlayacağız” dedi.

“DENİZLİ ARTIK KIZILAY İÇİN DE BÜYÜK ÖNEM KAZANMIŞ VAZİYETTEDİR”
Daha önce İzmir’e bağlı olduklarını hatırlatan Başkan Otçu, “Bundan önce İzmir’deki Ege Bölgesi Kan Merkezi’ne bağlıydık. Şimdi artık kendimiz müstakil ve münferit kan merkezi haline geliyoruz. Denizlimize hayırlı uğurlu olsun. Denizli Ege Bölgesi’nin en büyük Yerel Afet Müdahale Lojistik Deposu’na sahip idi. Buna İzmir de dahil. Serinhisar İlçemizde İzmir’den de büyük bir depomuz var. Şimdi de kan merkezi açısından Türkiye’nin 18’inci kan merkezi haline gelince Kızılay için de Denizli artık daha büyük önem kazanmış vaziyettedir” diye konuştu.

“ARAKAN’A YARDIM KONUSUNDA 5’İNCİ SIRADAYIZ”
“Bağışlarda da Denizli Kızılay Şubesi kendisine düşen gayreti göstererek ön sıralara çıkıyor” diyen Başkan Otçu; şunları aktardı: “Kurban Bayramı’nda kurban vekaletlerinde Denizli, 92uncu sırada yer almıştı. Arakan’a yaptığımız bağış kampanyasında Türkiye’deki Kızılay Şubeleri arasında 5’inci sıraya kadar çıktık. Şu anda Türkiye genelinde 350’ye yakın şube var. Bunların içinde Arakan konusunda 5’inciliğe kadar çıkmak, kurban konusunda da 9’uncuğa kadar çıkmak çok önemli. Denizli halkına çok çok teşekkür ediyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER