Kızılay’a Vali Karahan ve Başkan Örki desteği

Denizli Valisi Hasan Karahan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2019 yılı kurban vekaletini Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanlığı’na verdi.

Kızılay’a Vali Karahan ve Başkan Örki desteği

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte Kızılay’da da hareketlilik arttı. Denizli Valisi Hasan Karahan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 2019 yılı kurban vekaletini Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanlığı’na verdi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, Vali Karahan ve Başkan Örki’ye teşekkür etti. Kurban fiyatları ve vekalet şartları hakkında açıklama yapan Deniz, “Bu yıl kurban vekalet hisse bedeli yurt içi 850 TL yurt dışı 725 TL’dir. Türkiye çapında ki tüm et ve süt kurumları Kurban Bayramı’nda sadece Kızılay’a hizmet veriyor. Kurban kesimleri, Kurban Bayramı’nın 3’üncü gününe kadar devam ediyor. Türk Kızılay’ının almış olduğu kurban vekaletleri; Türk Kızılay’ının veteriner hekimi, kameraman, müftülükten bir din görevlisi ve noter nezaretinde yapılıyor. Et ve Süt Kurumu’nda kesilen hayvanlar, ilk olarak dinlenme odasına sonra soğuk hava deposuna daha sonrasında işlenmiş et olarak raf ömrü 18 ay olan konserve kutularda muhafaza ediliyor ve yıl boyu ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor” dedi.

“KIZILAY, OLDUKÇA DİKKATLİ VE TİTİZ YAKLAŞIYOR”

Kurban vekaletinde oldukça titiz çalışıldığını dile getiren Deniz, “Her bir hayvanın karkas et olarak 150 kg olması gerekiyor. Kızılay, kurban vekaletinde oldukça dikkatli ve titiz yaklaşıyor. Vatandaşlarımız eğer evlerinden çıkamayacak durumda iseler, bize telefon ettikleri takdirde biz evlerine giderek vekalet alabiliyoruz” dedi.

HEDEF; İLK ON

Vekalet ödemelerinde kredi kartı da kullanılabileceğini belirten Deniz, bunun yanında Halk Bankası’nın paraf kartını kullananlara da 4 taksite kadar imkan sunduklarını söyledi. Bu yılki Kurban Bayramı’nın tüm Müslüman alemine hayırlar getirmesini dileyen Deniz, “Geçen yıl Kurban Vekaletin de tüm Türkiye’de 9’uncu olmuştuk. İnşallah bu yılda halkımızın destekleriyle ilk 10’e girmeyi hedefliyoruz. Bize ulaşmak isteyen vatandaşlar için iletişim bilgilerimiz 0 258 264 43 43” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER