Kızılay’dan öğrencilere destek

Türk Kızılayı, ‘Senin Desteğin Oldukça, Okul Her Yerdir’ sloganıyla uzaktan eğitim kapsamında maddi imkansızlıklar nedeniyle erişime bağlanamayan öğrencilere destek olmak amacıyla kampanyaya başlattı.

Kızılay’dan öğrencilere destek

Türk Kızılayı, uzaktan eğitim alan öğrencilere yönelik kampanya başlattı. ‘Senin Desteğin Oldukça, Okul Her Yerdir’ mottosuyla hareket eden Türk Kızılayı, maddi imkansızlıklar nedeniyle uzaktan eğitime bağlanamayan öğrencilere destek olacak. Kampanya ile ilgili konuşan Türk Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Adem Salih Deniz, “Uzaktan eğitim için gerekli teknolojik ekipmanı olmayan bir çocuğun bile eğitiminden geri kalmaması için ihtiyaç sahibi öğrenci ve ailelerine destek olmak maksadı ile kampanyamızda toplanan yardımlar, Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilecek” dedi.

ŞUBEDEN DE HİZMET VERİLECEK

Alınacak olan dizüstü bilgisayar ve tablet bilgisayarların yine bakanlık vasıtası ile dağıtılacağını ifade eden Başkan Deniz, “İnternet sitemiz üzerinden hangi konuda yardım yapacağınızı belirtmek sureti ile genel merkezimizin hesaplarına doğrudan yardım yapabilir. Uzaktan eğitime, yakın destek Web sitemizden ve mobil uygulamamızdan kolayca yapabileceğiniz gibi, 168 Ücretsiz Çağrı Merkezimiz üzerinden, Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından. Tüm GSM operatörleri üzerinden 2868'e “EĞİTİM” yazıp mesaj (SMS) yollayarak 10₺ katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca şubemizi ziyaret ederek bağışınızı şubemizde gerçekleştirebilir ya da 0 258 264 43 43 telefonumuzdan şubemizi arayarak hangi konuda bağış yapmak istediğinizi belirtip, şubemiz personeli sizin eviniz ya da iş yerinizden yapmak istediğiniz bağışı alıp, genel merkez hesaplarımıza makbuz karşılığı sizin adına yatırabiliriz. Halkımızın şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de gerekli katkıyı vereceğine inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205