‘Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği’ açıldı

Serinhisar’da IPARD Programı kapsamındaki ‘Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması - Leader Yaklaşımı’ projesini yürütmek amacıyla kurulan Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği, düzenlenen törenle açıldı.

‘Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği’ açıldı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD Programı kapsamındaki ‘Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması - Leader Yaklaşımı’ projesini yürütmek üzere kurulan Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği’nin (KZILYEG) açılış töreni ve proje lansmanı, Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Etkinliğe; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Serinhisar Belediyesi Meclis Üyeleri, CHP, İyi Parti ve AK Parti Serinhisar ilçe yöneticileri, Serinhisar’da faaliyet gösteren kamu kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.

“Kalıcı ve katma değerli çalışmalara imza atacağız”

Açılış konuşmasını yapan Serinhisar Belediye Başkanı ve Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği
Başkanı Hüseyin Gemi; “Leader Projesi ile leblebicilik, bıçakçılık ve hayvancılık sektörlerini öne alarak ilçemizdeki üreticilerimiz, kadınlarımız ve gençlerimiz için katma değer yaratan projeler üreteceğiz. Adından daha sık söz ettiren ve bilinirliği daha yüksek bir Serinhisar haline gelme konusunda kalıcı ve katma değerli çalışmalara imza atacağız. Önümüzdeki günlerde üreticilerimizin ve halkımızın yeteneklerini geliştirmeyi, katma değerli üretime yönelmeyi hedefleyen eğitim, danışmanlık ve bilgilendirme içeren faaliyetlere başlayacağız” dedi.

“İlçemizde sosyal yaşamı canlandırmayı amaçlıyoruz”

Açılış ve proje lansmanı etkinliğinde konuşan Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği Yöneticisi İlker Özmen ise şunları söyledi: “Üretimde ve pazarlamada verimliliği arttırmayı, üreticiden tüketiciye doğrudan satışın hacmini büyütmeyi, yeni gelir kaynakları oluşturmayı ve ilçemizde sosyal yaşamı canlandırmayı amaçlıyoruz. İlçemizdeki leblebi, bıçak ve hayvan üreticileri, projemizle Türkiye’deki ve dünyadaki tüketicilere daha hızlı ve daha kolay ulaşacaklar.” Açılışın ardından Özmen, davetlilere proje ile ilgili bilgilendirme sunumu yaptı ve soruları yanıtladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER