KOCAÇUKUR, GÜRLESİN İLE HAYATA DÖNDÜ

Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçen, halk arasında Naturel Park olarak bilinen Kocaçukur, Pamukkale Belediyesi ile hayata döndü.

KOCAÇUKUR, GÜRLESİN İLE  HAYATA DÖNDÜ

Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçen, halk arasında Naturel Park olarak bilinen Kocaçukur, Pamukkale Belediyesi ile hayata döndü.Denizli ve Pamukkale İlçesi’yle adı özdeşleşen, sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli turizm bölgelerinden olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale Travertenleri’nin hemen altında bulunan Kocaçukur, manzarası ve temiz havası ile bölge turizmine destekleyici öğelerden biri konumuna geldi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin başta olmak üzere ve diğer resmi kurumlarda Pamukkale Travertenleri’nin yerel yönetime devredilmesi noktasında ciddi mücadele vermişlerdi. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mücadelenin sonuç verdiğini belirterek, 2017 Aralık Ayı Belediye Meclisi’nde tüm Denizli’ye ve ilçeye Pamukkale’nin turizmine olumlu katkı sunacak olan gelişmenin müjdesini vermiş, Kocaçukur’un artık Pamukkale Belediyesi’nin himayesinde olduğunu duyurmuştu.

“KOCAÇUKUR ARTIK HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULDU”
“Pamukkale’nin değerine değer katacak her türlü mücadelenin öncüsüyüz” diyen Başkan Gürlesin, kısa bir sürede Kocaçukur’un hak ettiği değere kavuştuğunu belirtti. Yıllardır sadece dışarıdan gelen turistlerin uğrayıp geçtiği, temizlik ve bakım konusunda sıkıntılı, yerli halktan tamamen kopuk bir işletme olan Kocaçukur’un, Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçmesiyle adeta yeniden hayat bulduğunu ifade eden Başkan Gürlesin, “Belediyemizin himayesine geçtikten sonra derhal çalışmalarımıza başladık. Tüm eksiklikleri giderdik, yenileme çalışmalarını gerçekleştirdik. Biz burada, hiçbir ticari kaygı gözetmeden sadece halkımızın yıllardır uzak kaldığı Pamukkale’ye gelerek, sosyal yaşantılarına alternatif bir seçenek oluşturmak istedik. Halkımızı burada eskiye göre daha uygun fiyatlarla daha kaliteli bir şekilde beyaz cennete kavuşturmuş olduk” dedi.

KOCAÇUKUR’DA GÜNDÜZLERİ YÜZME HAVUZU, GECELERİ CANLI MÜZİK
Hem Denizlilerin hem de yerli-yabancı turistlerin sosyal yaşantısına güzel bir alternatif oluşturmak istediklerini belirten Başkan Gürlesin, “Vatandaşlarımız ve turistler yaz başından bu yana, gündüzleri havuzda, geceleri de canlı müzik eşliğinde doğal ortamın tadını çıkarıyor. Vatandaşlarımızın memnuniyeti de bizleri de mutlu ediyor” dedi. Kocaçukur’un hayat bulduğunu net bir şekilde Kurban Bayramı tatilinde gördüklerini ifade eden Başkan Gürlesin, “Kocaçukur’da, yaz boyunca süren yoğun ilgi, bayram tatilinde daha da arttı. Yaz süresince, Denizli Halkı başta olmak üzere, şehrimize turistlik gezi amaçlı gelen yerli-yabancı turistleri ağırladık. Vatandaşlarımızın ve turistlerin sevdikleriyle uzun süreli olarak oturup sohbet ettiği Kocaçukur, tatilin keyfini çıkardıkları en özel mekanlardan biri oldu. Önceki yıllarda bakımsız olan yüzme havuzunu yeniledik. Yepyeni hijyenik ve güvenli yüzme havuzunu hizmete aldık. Akşamları da kafeteryamızda, canlı müzik hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek, duymak bize haklı bir gurur ve mutluluk yaşattı” diye konuştu.

HEM DENİZLİ HALKI HEM DE TURİSTLER MEMNUN
Yaz aylarının sıcak günlerinde gündüzleri havuzda, geceleri de kafeteryada canlı müzik keyfini yaşayan vatandaşlar Kocaçukur’a, Pamukkale’ye bir kez daha hayran kaldıklarını ifade ederek, Pamukkale Belediyesi’ne, Başkan Gürlesin’e teşekkür ettiler. Acıpayamlı Muhammet Türkmen, “5 yıldır böyle bir mekanın farkında bile değildik. Eşimle geldik. Bizim içinde küçük bir balayı akşamı gibi oldu. Gerçekten muhteşem bir yer. Fiyatlarda gayet uygundu. Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi. Geçmiş dönemlerde Turizm Derneği’nde görev yaptığını belirten Nurettin Koçak, Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi’ne geçmesiyle turizm adına önemli bir adım atıldığını ifade etti.

“DOĞAL ORTAMDA KEYİFLİ BİR AKŞAM GEÇİRDİK”
Denizli’de doğup büyüyen ve bir yılı aşkın süredir yurt dışında yaşadığını belirten Melike Demirci, “Farkı hissetmemek mümkün değil. Burası benim doğup büyüdüğüm şehir. Bir yıl sonra tekrar memleketime gelip, en sevdiğim yer olan Pamukkale’nin daha da bir güzelleştiğini görmek beni çok mutlu etti. Kocaçukur’da kafeteryada eşsiz manzarada, doğal ortamda keyifli bir akşam geçirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“PAMUKKALE BİZİM İKİNCİ ADRESİMİZ”  
Kocaçukur’un, Pamukkale’nin anlatılanlardan daha güzel olduğunu ifade eden Bursa’dan gelen Fatih Sarıyel, canlı müziğin Kocaçukur’a ayrı bir keyif kattığını söyledi. Denizlili Mehmet Levent Kocalan ise, “Pamukkale bizim ikinci adresimiz. Hem kendimiz hem konuklarımız için güzel bir ortam. Bu yaz Kocaçukur’un daha güzelleştiğini gördük. Hem gündüz hem de gece ayrı bir keyif yaşıyoruz. Pamukkale Belediyemize emeği için teşekkür ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER