KOCAÇUKUR'U 6 YIL PAMUKKALE BELEDİYESİ İŞLETECEK

KOCAÇUKUR'U 6 YIL PAMUKKALE BELEDİYESİ İŞLETECEK

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale’de bulunan Kocaçukur’un işletmesinin 6 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan kiralandığını söyledi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısı ile 'Kocaçukur' bölgesinin işletme hakkının 6 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan kiralandığını söyledi. Yeni çalışmalar ve projeler ile Kocaçukur Bölgesi'ni cazip hale getireceklerini belirten Gürlesin, yeni çalışmalar ve projeler ile Kocaçukur Bölgesi'ni cazip hale getireceklerini belirterek; “20 Aralık 2017 tarihi itibari ile 'Kocaçukur' diğer adı ile 'Natural Park' Pamukkale Belediyesi'nin olmuştur. Öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz buranın daha faza yerli ve yabancı turist alması gerektiğine inanıyoruz. Daha fazla tanıtım olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda Dünya UNESCO Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale'nin de daha da iyi tanıtılması için sadece Pamukkale'nin içi ile değil, çevresi ile de daha bir önem arz ettiğini düşünüyoruz. Bu çerçevede Kocakuçur'un çok önemli olduğuna inanıyorum. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olan bu yer bir kaç aydır devam eden görüşmeler çerçevesinde, geçen ay itibarı ile protokol imzalamak için Pamukkale Belediye Meclisi'nden aldığım protokol yetkisi ile DÖSİM Genel Müdürü ile imzalar atılmıştır” dedi.

“KOCAÇUKUR, PAMUKKALE'YE GELENLERİN İLK UĞRADIĞI YERDİR
“Kocaçukur, Pamukkale'ye gelenlerin ilk uğradığı yerdir” diyen Başkan Gürlesin, şunları söyledi: “Biz de belediye olarak hem turizme katkı vermek, hem de doğa ile iç içe olan bu yerde, tarihi yerde farklı etkinliklerde kullanmak istiyoruz. Burasının Pamukkale'ye yakışan bir ortamda, temizliği ile güvenliği ile peyzajıyla, toplumun her kesimini orada kucaklamak için buranın en iyi bir şekle getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu çerçevede bu protokol imzalanmıştır. İnşallah Pamukkale Belediyesi'ne yakışan, vatandaşlarımıza yakışan, burada hiç bir şekilde kar amacı gütmeyen, bir hizmet vereceğiz." Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Gürlesin Pamukkale'nin işletilmesinin de yerel yönetimlerde olması gerektiğine dikkat çekti. 

 

SERHAT DELİKARA-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211