Koçoğlu’ndan sağlıkta şiddete tepki!

Sağlık Sen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, İzmir’in Bornova ilçesinde Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi’nde, hastayı görmeden ilaç yazmayacağını söyleyen Dr. Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu’na yapılan saldırıyı kınadı.

Koçoğlu’ndan sağlıkta şiddete tepki!

Sağlık Sen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında İzmir’in Bornova ilçesinde Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi’nde, hastayı görmeden ilaç yazmayacağını söyleyen Dr. Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu’na yapılan saldırıyı kınadı.

Sağlık hizmetlerinin kamu adına sunulan bir hizmet olduğunun altını çizen Başkan Koçoğlu, “Sağlık çalışanları kamu hizmeti sunmaktadır. Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu hizmetine karşı yapılmış bir eylemdir. Sağlık çalışanına şiddet topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur. Sağlık çalışanlarının şiddetle karşı karşıya kalmaları ve bunun önüne geçilememiş olması önemli bir sorundur. Sağlıkta memnuniyetin yüzde 80’lere ulaştığı bir noktada, her zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde ifa eden sağlık çalışanına şiddet kesinlikle kabul edilemez. Sağlık-Sen olarak uzun yıllardır mücadelesini verdiğimiz sağlıkta şiddete sıfır tolerans mücadelesinin, kamuoyu ve kamu otoritesi tarafından desteklenmesi elzemdir. Bu vesileyle, İzmir’in Bornova ilçesindeki Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi’nde, hastayı görmeden ilaç yazmayacağını söyleyen üyemiz Doktor Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu ile onu korumak isteyen bir arkadaşının darp edildiği menfur saldırıyı, üyelerimiz ve tüm sağlık çalışanları adına kınıyor ve telin ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211