Kolak Mesireliği’nde sonbahar temizliği

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan tarafından çevre düzenlemesi yapılarak turizme kazandırılan Kolak Gölü Mesire alanında sonbahar temizliği yapıldı.

Kolak Mesireliği’nde sonbahar temizliği

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan tarafından çevre düzenlemesi yapılarak turizme kazandırılan Kolak Gölü Mesire alanında sonbahar temizliği yapıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Arslan; “Yabani otların temizlenmesi çalışmalarında sona geldik. Göl çevresinde bulunan otlar temizlenirken ilçemiz ve yakın çevremizin hafta sonları ailesi ile beraber rahatça piknik yapabilmeleri için çalışmalar hızla sürmektedir. Kolak Gölü Mesire Alanı içerisinde barbeküler, piknik masaları, yıkama tezgâhları, WC’lerin bulunduğu bu alan, İlçemize ayrı bir canlılık ve artı değer katmaktadır. Temizlemek değil, önemli olan temiz bırakabilmek” dedi.

Başkan Arslan temizlemenin değil, temiz bırakmanın önemine de vurgu yaparak, vatandaşların daha duyarlı ve sorumluluk bilinciyle hareket etmeleri gerektiğinin altını çizdi Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında Göl’e muhteşem manzaraya sahip Kamelya konuldu. Belediye tarafından mesire alanlarına bırakılan çöp konteynırlarının düzenli kullanılması hem sağlığımız, hem de toplum sağlığı için önem taşır Umumi tuvaletin temizliği yapıldı

Kolak Gölüne gelen ve piknik yapan vatandaşlardan tek ricamız, kullanılan alanları nasıl bulmak istiyorlarsa o şekilde bırakmalarıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER