KOLTUKSUZ; “DENİZLİ, HEİMTEXTİL 2019’A DAMGA VURDU”

Dünyanın en büyük uluslararası ev fuarı özelliği taşıyan ve 8 Ocak’ta dünyaya kapılarını aralayan Heimtextil 2019 misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Türkiye’den 280 firmanın katıldığı fuarda yer alan 71 Denizli firması adeta fuara damga vuruyor.

KOLTUKSUZ; “DENİZLİ, HEİMTEXTİL 2019’A DAMGA VURDU”

Dünyanın en büyük uluslararası ev tekstil fuarı özelliği taşıyan ve Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen Heimtextil 2019, 8 Ocak itibariyle dünyaya kapılarını dünyaya araladı. . Türkiye’den 280 firmanın katıldığı fuarda yer alan 71 Denizli firması adeta fuara damga vuruyor. Fuar hakkında konuşan Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) Başkanı Mustafa Koltuksuz; Denizli’den katılan 71 firmamızla birlikte fuarın açılışını gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Başkan Koltuksuz; “Önceden fuardan 1 gün önce geliyorduk. Bu yıl 2 gün önce geldik. Çünkü bu sene holümüz değişti. Denizlili firmaların son 10 yıldır bulunduğu 8-9’uncu holden 12’nci hole geçtik. Yeni bir bina ve yeni bir hol. Çok güzel bir bina, yeni bir heyecan. İnşallah bu yeni heyecanla beraber çok güzel anlaşmalarla Denizli’ye döneceğiz. 10 yıllık bir alışkanlıklar var. O alışkanlıkları belli bir süre terk etmek kolay olmuyor. İlk geldiğimizde herkes bir tedirgindi. Daha sonra endişelerimizin yersiz olduğunu gördük. Bunun geri dönüşlerini birkaç ay sonra daha net olarak alacağız. İnşallah çok daha güzel sonuçlar ve haberlerle Denizlimize döneceğiz” dedi.

“DENİZLİ’NİN BU FUARA DAMGA VURDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİZ”

Fuara katılan her 4 firmalardan birinin Denizlili olduğunu söyleyen Koltuksuz, “yeni bina ile birlikte firmalar da eski stantlarını değiştirip, yeni stantlarla gelmişler. Her firma bu sene fuara yenilerek gelmiş. Stantların yeniliği ve dikkat çekiciliği ile Denizli’nin bu fuara damga vuracağını söyleyebiliriz. Katılanların yüzde 10’u Türk firması olarak katıldı. Yüzde 10 Türk firmasının yüzde 25’i Denizli firması olması, bizim için bir gurur kaynağıdır. Denizlililerin bu yıl çok güzel hazırlanması, her firmanın koleksiyonlarının standartların çok üzerine çıkmış olması, çok iyi işler çıkarmaları; bizim için ayrı bir gurur verici olaydır” diye konuştu.

“HER SENE FUARIN TASARIM OLARAK DENİZLİ AÇISINDAN ÇOK GELİŞTİĞİNİ GÖRÜYORUM”

Fuarda yaklaşık 2 bin 400 yöneticinin olduğunu dikkat çeken Başkan Koltuksuz; şunları aktardı: “Dünyada çok daha fazlası var. Bunların arasında fark yaratmak istiyorsanız ya tasarımınızla ya da markanızla fark yaratacaksınız. Markanız olduğu zaman zaten ayrı bir hole alıyorlar ve orada fark yaratıyordunuz. Diğer hollerde duruyorsanız, tasarımlarınızla fark yaratmanız gerekiyor. Ben yaklaşık 10 yıldır bu fuara katılıyorum. Her sene fuarın tasarım olarak Denizli açısından çok geliştiğini görüyorum. Bundan da gurur duyuyorum. Önceden Denizli’de bir tasarımcı üzerinde işleri yönlendirmek gibi yapılan işler vardı. Artık Denizli’de yaklaşık 20 tasarım merkezi var.”

TOLGA ALP DÜZGÖREN-MEHMET ÜNLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER