Kömürcüoğlu Mermer de konkordato ilan etti!

Denizli’nin köklü firmalarında konkordato ilanları peşi sıra gelirken, Kömürcüoğlu Mermer, konkordato eden şirketler halkasına eklendi. Kömürcüoğlu, Uluslararası Taş Heykel Kolonisi Festivaline öncülük eden bir kuruluş olarak da tanınıyor.

Denizli’nin köklü firmalarında konkordato ilanları peşi sıra gelirken,  Kömürcüoğlu Mermer, konkordato eden şirketler halkasına eklendi. Kömürcüoğlu, Uluslararası Taş Heykel Kolonisi Festivaline öncülük eden bir kuruluş olarak da tanınıyor.

Ekonomide yaşanan sıkıntılar firmaları konkordato ilanlarına zorlarken, Denizli bu durumun en çok yaşandığı illerin başında geliyor.  Zor durumda kalan firmalar yasal haklarını kullanıp konkordato ilan etme yolunu seçiyor. Denizli’nin ihracat ve istihdamda önemli yeri olan mermer sektöründe konkordato ilan edenler arasına; sektörünün marka firmalarından Kömürcüoğlu Mermer Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.  de eklendi. Kömürcüoğlu Mermer’in konkordato talebini inceleyen Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, 18 Ocak’tan başlamak üzere 3 aylık geçici süre ile konkordato kararı verdi. Bu süre içinde konkordatonun başarıya ulaşmasının mümkün olup olmadığını incelemek üzere 3 kişiden oluşan heyet görevlendirildi.

ULUSLARARASI TAŞ HEYKEL KOLONİSİ DÜZENLİYORDU

Kültür sanat faaliyetlerine verdiği destekle de tanınan Kömürcüoğlu Mermer, 2011 yılından bu yana Uluslararası Taş Heykel Kolonisi Festivali’ne ön ayak oluyor. Bu etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor. Konkordato kararının şirketin varlığını sürdürebilmesi için geçici bir ekonomik tedbir olarak uygulandığı belirtiliyor.

DEVRİM ÇETİN

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER