Konferans salonuna Melek Sözkesen’in ismi verildi

Eğitim Fakültesi’nde yapımı tamamlanan 450 Kişilik Konferans Salonunun tefrişatını üstlenen Sözkesen Ailesi ile PAÜ arasındaki protokol Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başkanlığında imzalandı. Protokol kapsamında konferans salonuna “Melek Sözkesen Konferans Salonu” ismi verildi.

Konferans salonuna Melek Sözkesen’in ismi verildi

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başta olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Söğüt, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Kara, Sözkesen Ailesi Üyeleri; Ruhi Sözkesen, Kemal Sözkesen, Melek Sözkesen Kartay, Mustafa Kemal Sözkesen katıldı.

“DENİZLİ’DE BİR ESER BIRAKMAK İSTEDİK”
İmzalanan protokole ilişkin duygu ve düşüncelerini ifade eden Melek Sözkesen Kartay, Denizli’ye bir eser bırakmak istediklerini belirterek; “ Ailemizin Denizli’ye bıraktığı bir eser olsun istedik. Bu eserin isminin benim de adını gururla taşıdığım merhum babaannem Melek Sözkesen olmasından dolayı son derece mutluyuz. Okuma yazma bilmeyen babaannem kendi şartları ile okuma yazmayı öğrenen güçlü bir kadındı. Umarım onun izinden devam etmek bana da nasip olur. Bu salonun adı benimle aynı ismi taşıdığı için ben de çok mutluyum. Üniversitemize bize böyle bir fırsat verdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

 “BABAANNEM HAYATIMDA ÖNEMLİ YERE SAHİP”
Kemal Sözkesen ise “Babaannem hayatımda önemli bir yere sahipti. Kendisi güçlü bir karakter ve vizyon sahibi biriydi. İsminin bir eğitim kurumunda yaşayacağından dolayı çok mutluyum. Umarım burada eğitim görecek gençlerimiz ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacak. Teşekkür ediyorum.”
Ruhi Sözkesen konu ile ilgili şunları kaydetti: “Biz ailecek eğitime düşkün insanlarız. Üniversitemizin her zaman yanındayız. Öyle idareciler var insanı çeker, öyle yöneticiler var insanı iter. Ben sizleri tanımaktan, üniversiteyi tanımaktan mutluyum. Her zaman üniversitenin yanındayım. Memleketimize hayırlı olsun.”

REKTÖR KUTLUHAN: “HAYIRSEVERLERİMİZDEN DE ÖNEMLİ ÖLÇÜDE DESTEK ALIYORUZ”
Denizlili hayırseverlerin de önemli derecede desteğini aldıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan: “Sözkesen Ailesi, rahmetli Melek Sözkesen’in adını vereceğimiz salonun tefrişatını üstlendi. Ben çok mutluyum. Üniversite-şehir iş birliğini diğer rektörler ile konuştuğumda imrenerek baktıklarını hissediyorum. Pamukkale Üniversitesi olarak biz Devletimizin bize verdiği imkânların yanında hayırseverlerimizden de önemli ölçüde destek alıyoruz. Bu hayırseverlerimizden birisi de Ruhi Bey’dir. Rahmetli Melek Sözkesen için torunu Melek Hanımın da söylediği bir sözü tekrar ifade etmek gerektiğine inanıyorum. Okuma yazma bilemeği halde Melek Hanım gibi vizyonu geniş hayat üniversitesini birincilikle bitirmiş büyük insanlarımızın ismini yaşatmak bu konuda güzel bir örnek. Sözkesen Ailesi’ne çok teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından tören, protokolün imzalanması ile sona erdi. İmzalanan protokol ile Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi C Blok Binasında yapımı devam eden konferans salonunun iç tefrişatını Sözkesen Ailesi üstlenmiş oldu. Protokol kapsamında ayrıca konferans salonunun ismi Melek Sözkesen Konferans Salonu olarak belirlendi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER