Korkuteli’den Başkan Kepenek’e ziyaret

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’i konuk etti. Ziyarette Başkan Kepenek, iki ilçe arasında iş birliği için proje geliştirileceğini söyledi.

Korkuteli’den Başkan Kepenek’e ziyaret

Antalya Korkuteli Belediye Başkanı MHP’li Ömer İşlek, Honaz İlçesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Yüksel Kepenek tarafından ağırlanan Başkan İşlek, Honaz hakkında bilgilendirildi. Ziyarette Korkuteli ve Honaz’da yapılan çalışmalar üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Honaz’da yapılan Yerel Tohum Merkezi için detaylı bilgiler paylaşılırken, proje planları da paylaşıldı. Korkuteli Belediyesi’nin ilçede gerçekleştirdiği sosyal projeler konusunda sohbet eden ve bilgi paylaşımında bulunan başkanlar aynı zamanda üretim ve tarım konularında da iş birliği yapacaklarını söylediler. İki ilçe başkanı arasında karşılıklı bilgi alışverişi yapılırken Başkan Kepenek ve Başkan İşlek hediye takdiminde bulundu. Kısa süre önce Korkuteli'ni ziyaret eden Başkan Kepenek, iş birliği yapacaklarını söyledi.

BAŞKANLARDAN İLÇE GEZİSİ

Başkan Kepenek ve Başkan İşlek, Honaz’da bulunan Sultan II. Murat Camii’ndeki restorasyon çalışmalarını yerinde incelerken, Pınarbaşı Mahallesi’nde bulunan Göz Mesire Alanı’nı da ziyaret etti. Ardından Yerel Tohum Merkezi’ni gezen Başkan İşlek ve ekibi burada birim sorumlusu Ziraat Mühendisi Tuğba Öner Çınar’dan bilgiler aldı. Yerel Tohum Merkezi’ndeki tohumları ilgiyle inceleyen İşlek, benzer bir proje için çalışacaklarını belirtti. Buradan sonra Kaklık Mağarası’nı gezen başkanlar, Saklıgöl’de de gezintiye çıktı. Honaz’ın Kızılyer Mahallesi’nde inşaatı devam eden Okul Öncesi Eğitim Merkezi’ne giden Başkan Kepenek ve Başkan İşlek, okul yapım çalışmalarını yakından takip etti. Honaz Belediyesi’nin ilçede yapmış olduğu projeleri takdirle karşılayan Başkan İşlek ziyaretten memnun kaldığını ifade etti.

 “DAYANIŞMA BİZE GÜÇ VERECEKTİR”

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Kepenek; “Korkuteli Belediye Başkanı Sayın Ömer İşlek’e ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. İlçelerimiz arasında yapılan projeler hakkında fikir alışverişinde bulunmak, yapacağımız projeler açısından çok önemli. Korkuteli Belediyesi’nin yaptığı hizmetler bizlere örnek olurken, bizlerin yaptığı hizmetler de Korkuteli Belediyesi’ne örnek olacak. Honaz’ımızın çeşitli güzelliklerini gezdirebilme fırsatı yakaladık. Başkanımız Honaz’a ilk defa gelmiş. İlçemizden memnun bir şekilde ayrıldığı için çok mutluyuz. Korkuteli Belediyesi’yle dayanışma içerisinde olmak bizlere güç verecektir. Kısa süre önce Korkuteli’ni ziyaret etmiştik. Bu ziyaretler ortak üretimi ve vatandaşa hizmeti örgütleyecektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER