Köseoğlu’ndan 7 maddelik “Turizm Reçetesi”

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Denizli Şubesi Başkanı Turan Köseoğlu, Denizli’de yerli turizmin hareketlenmesi için 7 maddelik yerli turizm reçetesi önerdi. Köseoğlu, Pamukkale Maratonu, Nar festivali, Denizli Gastronomi, Termal turizm ve 3 günlük rotalar belirlenmesini istedi.

Köseoğlu’ndan 7 maddelik “Turizm Reçetesi”

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Denizli Şubesi Başkanı Turan Köseoğlu, Turizm Haftası öncesi Denizli Konağı’nda basın toplantısı düzenledi. Başkan Köseoğlu, Denizli’de yerli turizmin hareketlenmesi için 7 maddelik yerli turizm reçetesi önerdi. Köseoğlu, “Pamukkale 2020, Denizli’de yeni rotalar 3 günlük (Babadağ- Tripolis- Buldan- Güney), (Kaklık-Çal- Çivril), (Tavas- Kızılcabölük- Kale- Beyağaç), (Salda- Keloğlan-Acıpayam), Gastronomi Turizmi için iddialı yerel tatlar (Denizli Kebabı, Babadağ Keşkeği, Tavas Baklavası, Buldan Kestanesi, Güney-Çal Şarapları, Arap Aşı, Sac Böreği, Kale Pidesi), Nar Festivali, Pamukkale Maratonu, İnceğiz Kanyonu ve Termal turizm Denizli’ye hareketlilik sağlayacaktır. Denizli’ye gelen yerli turistler en az 3 gün kalabilmelidir” diye konuştu.

“TURİZM, TÜRKİYE İÇİN EN ÖNEMLİ SEKTÖR KONUMUNA YÜKSELDİ”

Başkan Köseoğlu, “Türkiye; olağanüstü çeşitlilikteki doğal kaynakları, tarihsel mirası, kültür zenginliği ve diğer cazibeleri ile son derece yüksek bir turizm potansiyeline sahip, dört mevsimin bir arada yaşandığı dünyanın en şanslı ülkelerinden biridir. 13 büyük medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu topraklarındaki insanımızın sıcak ve misafirperver tutumu, binlerce yıllık tarihi mirastan süzülen kültürel birikim ve bunun ışığında gelişen Türk mutfağı bizi diğer ülkeler karşısında rakipsiz kılan özelliklerimiz arasında öne çıkıyor. Yeniliklere hızlı biçimde adapte olan genç nüfusumuzun, yerel halkın geleneksel misafirperverliğe dayalı yaklaşımının ve memnuniyet odaklı hizmet kalitesi anlayışımızın Türk turizmindeki büyümede ciddi katkısı bulunuyor. Elde edilen başarı ile birlikte turizm, Türkiye için en önemli sektör konumuna yükseldi. Türk turizmi, ziyaretçi sayıları dikkate alındığında dünya sıralamasında ilk 6 içinde yer alıyor ve 2019 yılını 50 milyon üzerinde yabancı ziyaretçi sayısına ulaşarak rekorla kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

“SEYAHAT EDEN VATANDAŞLARIMIZIN SAYISINDA ÖNEMLİ ORANDA ARTIŞ KAYDEDİLDİ”

Başkan Köseoğlu, şu görüşlere yer verdi: “Bu süreçte ülkemizde seyahat eden vatandaşlarımızın sayısında da önemli oranda artış kaydedildi. Devletimiz tarafından gerçekleştirilen alt ve üst yapı yatırımları ile ülkemizin dört bir yanında açılan havalimanları ve artan ulaşım olanakları, turizm hareketleri ile birleşince Türkiye’nin her köşesine, her bölgesine hareket getirdi. Biz, tüm bunların ötesinde turizmi; sınırları kaldıran, insanları birleştiren, farklı kültürlere sahip olan insanların birbirini daha iyi ve yakından tanımasına olanak sağlayan bir sektör olarak görüyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER